جرثقیل قلی‌زاده (هوک)

جرثقیل سقفی + قیمت و برندهای برتر

جرثقیل سقفی از آن ماشین آلاتی است که توانسته انقلاب بزرگی در صنایع مختلف به پا کند. امروزه در صنایع مختلف با بار‌های بسیار سنگین و غیرقابل حمل با نیروی انسانی سروکار دارند. گاه وزن این بار‌ها به چند صد تن هم می‌رسد. در چنین شرایطی استفاده از ماشین آلات مخصوص برای جابجایی و منتقل کردن این بار‌ها ضروری است.

این نوع بالابر سقفی یکی از تجهیزات صنعتی است که برای جابجایی و حمل بارها به کار می‌رود. این دستگاه به صورت ثابت یا قابل حرکت. در اماکن صنعتی و ساختمانی نصب می‌شود و معمولاً در ارتفاعات بالا، مانند سوله‌ها، کارخانه‌ها، انبارها و سایر مکان‌های با سقف بلند، به کار می‌رود.

اما سوال اینجاست چرا از میان تمامی انواع جرثقیل‌ها، انواع سقفی از همه بهتر هستند؟ اصلاً جرثقیل سقفی چیست و چه کاربرد‌هایی دارد؟ بهترین انواع آن کدامند؟ جرثقیل‌های سقفی را از چه برند‌هایی تهیه کنیم تا بیشترین کیفیت را داشته باشند؟ در این مطلب از سایت جرثقیل قلی‌زاده  می‌خواهیم به صورت اختصاصی به تمامی پرسش‌های شما راجع به جرثقیل سقفی پاسخ دهیم.

جرثقیل‌ها و بالابرهای سقفی اغلب دارای قابلیت‌های مختلفی مانند حمل بارهای سنگین، تحمل ارتفاعات بالا و قابلیت دستیابی به نقاط دورافتاده در محیط‌های بزرگ هستند. این ابزارها معمولاً از سیستم‌های مختلفی مانند سیم بکسل، لنگه‌های زنجیره‌ای یا سیستم‌های هیدرولیکی برای جابه‌جایی بارها استفاده می‌کنند. از دستگاه جرثقیل و بالابر سقفی به عنوان ابزاری حیاتی در بسیاری از صنایع و ساختمان‌ها برای افزایش بهره‌وری و انجام وظایف حمل و نقل بار استفاده می‌شود.

جرثقیل‌ها را می‌توان یکی از مهم‌ترین اختراعات بشر دانست. زیرا با استفاده از جرثقیل می‌توان اجسام بسیار سنگین چند صد تنی را بدون هیچ مشکلی و در کمترین زمان جا به جا کرد.

کاربردهای جرثقیل سقفی

 

جرثقیل سقفی که به آن بالابر سقفی نیز می‌گویند یکی از متداول‌ترین انواع جرثقیل‌ها در صنایع مختلف می‌باشد. این جرثقیل‌ها قادرند اجسام بسیار سنگین را که بشر قادر به جابه جایی آن‌ها نیست به راحتی انتقال دهند. جرثقیل قلی زاده، معتبرترین نام در زمینه ارائه انواع جرثقیل‌های سقفی اروپایی قدرتمند در ایران است. برای خرید تنها کافیست با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل نمایید. در ادامه این مقاله نیز می‌خواهیم به معرفی انواع جرثقیل سقفی، کاربرد و مزایای استفاده از آن بپردازیم.

همان طور که از نام این جرثقیل‌ها پیداست، نصب این جرثقیل‌ها در سقف سالن‌ها صورت می‌گیرد. این بالابر بصورت تک پل یا دوپل (جفت پل) روی تیر حمال حرکت می‌کنند. حرکت جرثقیل‌های سقفی به صورت طولی (شمال و جنوب)، عرضی (چپ و راست) و عمودی (بالا و پایین) است. در واقع این جرثقیل‌ها می‌توانند اجسام سنگین را در سه محور جابجا نمایند.

جرثقیل سقفی چیست و چه کاربرد‌هایی دارد؟

جرثقیل سقفی یک نوع جرثقیل است که در سقف سالن‌های سربسته نصب شده و بر سازه اصلی ساختمان تکیه داده می‌شود. یعنی جرثقیل در سقف سالن نصب شده و می‌تواند بار‌ها را از این طریق جابجا نماید. جرثقیل‌های سقفی به دلیل آن که در سقف نصب می‌شوند، برای سالن‌هایی سرپوشیده که دارای سازه هستند کاربرد دارند. این جرثقیل نیرو‌های ناشی از لیفت بار‌ها را به بدنه سازه منتقل می‌کند. به همین دلیل برایاستفاده از این نوع جرثقیل، محکم بودن سازه ساختمان در اولویت است. جرثقیل‌های سقفی می‌توانند در تمامی جهات بار‌ها را به صورت سه بعدی جا به جا کنند.

خوشبختانه جرثقیل سقفی در تمامی صنایع از کارگاه‌های کوچک گرفته تا کارخانه‌های بزرگ کاربرد دارد. این نوع جرثقیل را در خطوط تولید کارخانه‌ها، انبار‌ها و سوله‌ها جهت جابه جایی بار‌ها به کار می‌برند. در صنایع خودروسازی، کشتی‌سازی، هواپیماسازی، نساجی، ساخت قطعات پیش ساخته، فلزکاری، نفت و گاز، پتروشیمی و… نیز از کاربرد‌های دیگر آن هستند. بنابراین جرثقیل‌های سقفی در کاربرد خود هیچ محدودیتی ندارند و این بزرگترین مزیت آن‌ها نسبت به دیگر جرثقیل هاست.
آشنایی با کاربردهای جرثقیل سقفی می تواند در انتخاب این نوع بالابر به شما کمک کند.

دلایل استفاده از جرثقیل سقفی

شاید شما نیز این سؤال را داشته باشید که اصلاً دلیل استفاده از جرثقیل سقفی چیست؟ اهمیت استفاده از این ماشین آلات کدام است؟ در پاسخ به این سؤال باید بگوییم که در دنیای امروزه ماشین آلات اتومات در صنایع حرف اول را می‌زنند. در گذشته برای انجام دادن برخی امور پیش پا افتاده در صنایع به استخدام نیروی انسانی زیادی نیاز بود. حتی این نیروی انسانی نمی‌توانستند در کمترین زمان و به بهترین شیوه کار را به سرانجام برسانند.

در این حالت ماشین آلاتی مانند جرثقیل به نوعی نجات دهنده خواهند بود. جرثقیل می‌تواند انواع بار‌های سنگین را در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با قدرت و سرعت بالایی جابجا نماید. در نتیجه راندمان صنایع بالا رفته و بهره وری کار افزایش پیدا خواهد کرد.

مورد دیگر کاهش هزینه‌های صنایع با استفاده از جرثقیل سقفی است. با ماشین آلات اتومات دیگر نیازی به استخدام نیروی انسانی زیاد برای انجام امور نخواهد بود. در نتیجه صرفه‌جویی زیادی در هزینه‌ها خواهد شد. از این موارد گذشته، استفاده از جرثقیل سقفی با مزایای زیادی همراه است. زیرا این جرثقیل‌ها با ویژگی‌های خود توانسته‌اند انقلاب بزرگی در صنایع به پا کنند. در ادامه می‌خواهیم به مهم‌ترین مزایای استفاده از جرثقیل‌های سقفی بپردازیم.

 • جرثقیل‌های سقفی این قابلیت را دارند تا در هر ارتفاعی از ساختمان نصب شوند. در واقع این کارفرما است که ارتفاع جرثقیل را بنا بر کاربرد‌ها و نیاز‌های خود تعیین می‌کند. جرثقیل‌های سقفی در ارتفاع‌های گوناگونی قابلیت نصب شدن دارند و از این نظر بسیار کاربردی هستند.
 • جرثقیل‌های سقفی دارای سطح بالایی از امنیت هستند و این خیلی مهم است. به قول معروف اول ایمنی بعد کار. جرثقیل‌ها به دلیل اتومات بودن فاقد خطای انسانی هستند. درنتیجه امکان بروز حادثه در محیط کار به حداقل می‌رسد.
 • مورد دیگر که ایمنی جرثقیل‌ها را تضمین می‌کند، مجهز بودن این ماشین آلات به ترمز‌های اضطراری است. زمانی که خطر سقوط بار وجود داشته باشد، این ترمز‌ها فعال شده و از سقوط بار و بروز حادثه جلوگیری می‌کنند.
 • جرثقیل‌های سقفی هم دارای قیمت خرید و هم هزینه تعمیر و نگهداری بسیار کمی هستند. بنابراین از نظر اقتصادی کاملاً به صرفه می‌باشند. نیازی نیست بودجه زیادی را به تعمیر و سرویس کردن این جرثقیل‌ها اختصاص دهید.
 • کار کردن با جرثقیل سقفی به تکنسین ویژه نیاز ندارد. زیرا کار کردن با آن آسان بوده و همه افراد با مقداری آموزش می‌توانند به راحتی عملکرد جرثقیل را کنترل کنند.
 • می توان برنامه‌های سیستم‌های پیشرفته را روی جرثقیل‌های سقفی نصب کردن تا بدون نیاز به هیچ اپراتوری کار خود را انجام دهند. این گونه جرثقیل تمام اتومات خواهد شد.

انواع جرثقیل سقفی

اگر تاکنون برای خرید جرثقیل سقفی اقدام کرده باشید، احتمالاً با انواع زیادی از جرثقیل‌ها رو به رو شده‌اید. یکی از مسائلی که موجب سردرگمی خریداران هنگام خرید جرثقیل می‌شود، تنوع بالای مدل‌های آن است.

دیگر نیازی نیست بابت تنوع بالای مدل‌های جرثقیل نگران باشید. زیرا هر کدام از این جرثقیل‌ها برای محیط کاری خاص و کاربرد خاصی طراحی شده‌اند. بنابراین شما با مشورت با کارشناسان این حوزه می‌توانید با توجه به محیط و شرایط کاری خود، بهترین جرثقیل مناسب خود را خریداری کنید.

در این بخش قصد داریم پرکاربردترین و متداول‌ترین انواع جرثقیل‌هایی که تحت عنوان انواع جرثقیل سقفی به فروش می‌رسند را بررسی کنیم. این گونه با آگاهی بیشتر و خیال آسوده‌تری می‌توانید خرید خود را انجام دهید.

در ادامه به معرفی هر کدام از این جرثقیل‌های سقفی می‌پردازیم.

جرثقیل یک پل (تک پل)

در این نوع جرثقیل سقفی، دو عدد راهبر طولی، یک عدد پل را بر روی ریل‌ها در جهت طولی سالن به حرکت در می‌آورند. این نوع جرثقیل باعث کاهش بار مرده پل بر روی ستون‌های سازه خواهد شد. این جرثقیل برای حمل و جابه جایی بارهای 1 تن الی 10 تن مناسب می‌باشد. در سالن‌هایی که عرض دهانه آن‌ها کم است از جرثقیل تک پل استفاده می‌کنند. زیرا این جرثقیل به فضای کمی جهت نصب و راه‌اندازی نیاز دارد.

جرثقیل دو پل (جفت پل)

جرثقیل سقفی دو پل جزء قدرتمندترین جرثقیل‌های سقفی است که توانایی حمل بار 1 تن الی 100 تن را دارد. این جرثقیل دارای دو عدد پل است که موجب افزایش مقاومت و استحکام جرثقیل می‌شوند. البته این نوع بالابر برای سالن‌هایی که دهانه بزرگی دارند مناسب‌تر است. زیرا در سالن‌هایی با فضای محدود نمی‌توان از آن استفاده کرد. ارتفاع کار این جرثقیل از نوع تک پل بیشتر است. یعنی قادر می‌باشد بار را تا ارتفاع بیشتری بالا ببرد.

جرثقیل کارگاهی

از انواع دیگر جرثقیل سقفی پرکاربرد می‌توان به جرثقیل کارگاهی اشاره کرد. جرثقیل‌های کارگاهی به صورت کلی خود شامل طیف وسیعی از جرثقیل‌ها می‌شوند. اما نقطه اشتراک همه آن‌ها سایز کوچک‌تر و تناژ قابل حمل پایین‌تر است.

جرثقیل‌های کارگاهی را می‌توان در قالب جرثقیل سقفی یک پل، جرثقیل دروازه‌ای و جرثقیل بازویی ساخت. بنابراین از این نظر هیچ محدودیتی وجود ندارد. به صورت کلی جرثقیل کارگاهی کم استهلاک بوده و می‌تواند بار‌های سبک کارگاه‌ها را به راحتی جابه‌جا نماید. پیشنهاد می‌شود که برای خرید جرثقیل‌ کارگاهی از کارشناسان این حوزه کمک بگیرید.

اجزا و قطعات جرثقیل سقفی

از اجزای جرثقیل سقفی می‌توان به وینچ بالابر، ریل عرضی و ریل طولی، موتورگیربکس، درام، کالسکه، زنجیر یا سیم بکسل و … اشاره کرد. کنترل عملکرد جرثقیل‌های سقفی با استفاده از ریموت از راه دور امکان‌پذیر است. به صورتی که ابتدا جرثقیل بار را به صورت عمودی بلند می‌کند. سپس بار را در جهت مشخص جابه‌جا کرده و در محل مورد نظر زمین می‌گذارد.

قطعات و اجزای یدکی جرثقیل سقفی

کاربرد اصلی جرثقیل سقفی

کاربرد اصلی جرثقیل سقفی سوله در جابه جایی اجسام سنگین با وزن بیشتر از یک تن است. در واقع هر زمان که وزن اجسام به بالای یک تن برسد، به جرثقیل نیاز پیدا می‌شود. جرثقیل‌های سقفی می‌توانند بارهای 1 الی 100 تن را به راحتی جابجا نمایند. البته انواع بالابرهای سقفی دارای تحمل بار مخصوصی هستند و همه آن‌ها به یک اندازه قدرتمند نیستند. همان طور که قبلا اشاره کردیم، جرثقیل سقفی کارگاهی در فضاهای محدود و سالن‌های سربسته و سقف دار کاربرد دارد. سوله‌ها، کارگاه‌ها، کارخانه‌ها، انبارها و … جزء این مکان‌ها می‌باشند. این بالابر در صنایع خودروسازی، صنایع غذایی، کارگاه‌های تولید ورق‌های چوب، صنایع کاغذسازی، صنایع فلز و … کاربرد زیادی دارد.

مزایای جرثقیل سقفی

دلیل استفاده فراوان و محبوبیت زیاد جرثقیل سقفی در صنایع مختلف، مزیت‌های فوق‌العاده این جرثقیل است. در واقع این نوع جرثقیل نسبت به بالابرهای دیگر دارای نقاط قوت فراوانی می‌باشد. در ادامه به برخی از مزیت‌های استفاده از جرثقیل‌های سقفی می‌پردازیم.

 • این جرثقیل‌ها به دلیل نصب شدن در سقف سالن فضای زیادی را اشغال نمی‌کنند. در واقع همانند لیفتراک‌ها دست و پا گیر نیستند.
 • در فضاهای و سالن‌های کوچک که دارای محدودیت فضا هستند به آسانی می‌توان از بالابرهای سقفی بهره برد.
 • این جرثقیل‌ها دارای هزینه خرید، نگهداری و تعمیر بسیار کمی می‌باشند. بنابراین بسیار مقرون به صرفه هستند.
 • استفاده از جرثقیل سقفی به شدت راندمان و بازدهی کار را بالا می‌برد. زیرا بر سرعت و دقت انجام کار در صنایع مختلف می‌افزاید.
 • کار کردن با این جرثقیل‌ها به تخصص خاصی نیاز ندارد. بنابراین همه افراد می‌توانند به راحتی با آن کار کنند.

 

نکات مهم هنگام خرید وینچ برقی 3 تن

 

کاربردهای جرثقیل سقفی

جرثقیل‌های سقفی، ابزارهایی هستند که به ستون‌ها یا سقف‌های ساختمان‌ها نصب می‌شوند و از انواع مختلفی برخوردارند. این جرثقیل‌ها به دلیل قابلیت حرکت در ابعاد مختلف و تحمل وزن‌های سنگین، در محیط‌های صنعتی گسترده‌ای کاربرد دارند. انواع مختلفی از جرثقیل‌های سقفی وجود دارند که بر اساس نوع پل و کاربردهای خاص خود تفاوت دارند.

دو نوع اصلی جرثقیل سقفی شامل جرثقیل سقفی تک پل و جرثقیل سقفی دو پل هستند. جرثقیل سقفی تک پل آویز و رونشین از یک پل برای جابه‌جایی و تحمل وزن استفاده می‌کنند. درحالی‌که جرثقیل سقفی دو پل از دو پل برای جابه‌جایی و تحمل وزن بار بهره می‌برد. این دستگاه‌ها معمولاً در کارخانه‌های بزرگ برای جابه‌جایی بارهای سنگین استفاده می‌شوند.

 

توجه به برند و کشور تولیدکننده، همچنین خدمات پس از فروش ارائه شده، نقش مهمی در قیمت‌گذاری این جرثقیل‌ها ایفا می‌کند. به‌طورکلی، جرثقیل سقفی دو پل برقی به‌عنوان یکی از گزینه‌های پیشرفته‌تر و قابل‌اطمینان، ممکن است در مقایسه با دیگر انواع، قیمت بالاتری داشته باشد.

در نهایت، جرثقیل سقفی به‌عنوان یک وسیله کاربردی و مهم در صنعت به‌حساب می‌آید. این ابزار با قابلیت حمل بارهای سنگین از چند صد کیلوگرم تا چند صد تن، یکی از پایه‌های اساسی برخی از صنایع به شمار می‌رود و امکاناتی را فراهم می‌کند که تا قبل از آن غیرممکن بوده است.

مشخصات فنی و اجزای جرثقیل سقفی

جرثقیل سقفی به‌عنوان یک وسیله صنعتی در حمل و جابه‌جایی بارها استفاده می‌شود. اجزای اصلی آن با همکاری هم تعامل کرده و حرکت این وسیله را فراهم می‌کنند. تیرک طولی که به دیوارها یا ستون‌ها نصب می‌شود، به همراه ریل طولی که از برآمدگی مربع‌شکل به‌عنوان نرینگی عمل می‌کند، محور طولی جرثقیل را تشکیل می‌دهند. این وسیله همچنین دارای شین برق رسان، کلگی، چرخ‌ها، موتور پل، ضربه‌گیر، پل، ریل عرضی، استاپر، شین برق رسان، کالسکه، قرقره، کابل، مجموعه قلاب، کلید فرمان و ریموت‌کنترل است که به هماهنگی با یکدیگر وظایف مختلفی از حمل بار تا کنترل حرکت جرثقیل را انجام می‌دهند.

شین برق رسان اصلی بر روی تیرک نصب می‌شود تا کابل‌های برق بدون آویزان ماندن در ارتفاع تیرک به جرثقیل برسند. قطعات متنوعی از جمله کلگی، چرخ‌ها، موتور پل، ضربه‌گیر، پل، ریل عرضی، استاپر، شین برق رسان کالسکه، کالسکه، قرقره، کابل، مجموعه قلاب، کلید فرمان و ریموت‌کنترل نیز جزو اجزاء حیاتی این وسیله هستند. هر کلگی به همراه چرخ‌ها فرایند حرکت جرثقیل را بر روی ریل تسهیل کرده و مجموعه‌ قلاب نیز وظیفه انتقال نیروی وزن بار را به کالسکه و پل بر عهده دارد.

جرثقیل کارگاهی چیست؟

 

دو عنصر دیگر یعنی کلید فرمان و ریموت‌کنترل، نقش اساسی در کنترل جرثقیل از راه دور دارند. کلید فرمان با اتصال به شین برق رسان کالسکه و موتور پل، حرکت و جهت حرکت جرثقیل را تعیین می‌کند، درحالی‌که ریموت‌کنترل از طریق بلوتوث به کلید فرمان متصل می‌شود و امکان کنترل جرثقیل از راه دور را فراهم می‌آورد. این ترکیب اجزاء این وسیله، حرکت دقیق و کارآمد جرثقیل سقفی را به وجود می‌آورد.

قیمت جرثقیل سقفی چقدر است؟

قیمت جرثقیل سقفی تحت تاثیر عوامل و پارامترهای مختلفی از قبیل:

 • نوع جرثقیل
 • برند آن
 • میزان تحمل بار جرثقیل
 • قدرت موتور آن
 • و … تعیین می‌شود.

همچنین جرثقیل‌های برندهای خارجی از خارج کشور وارد می‌شوند. بنابراین نوسانات ارزی و شرایط اقتصادی به صورت مستقیم به قیمت آن‌ها تاثیر‌گذار هستند. برای آگاهی از قیمت دقیق بالابر سقفی و دریافت مشاوره خرید می‌توانید با کارشناسان شرکت قلی‌زاده در ارتباط باشید.

معتبرترین برند جرثقیلهای سقفی

اگر قصد خرید جرثقیل سقفی با کیفیت با طول عمر بالا را دارید باید برندهای شناخته شده جهانی را در زمینه تولید بالابر سقفی را بشناسید. برندهای آلمانی دماگ (DEMAG)، اشتال (STAHL) و آبوس (ABUS) جزء بهترین برندهای تولید جرثقیل در جهان می‌باشند. این شرکت‌ها محصولات خود را با استفاده از قطعات بسیار باکیفیت و مستحکم می‌سازند. بنابراین این جرثقیل‌ها نیاز بسیار کمی به تعمیر پیدا می‌کنند. از مزایای دیگر این برندها می‌توان به قیمت بسیار مناسب محصولات آن‌ها اشاره کرد.

سیستم ایمنی و فنی جرثقیل سقفی

جرثقیل‌های سقفی و اورهد کرین‌ها با دارابودن سیستم ایمنی میتوانند علاوه بر سهولت در جابجایی انواع بار با وزنهای مختلف فضایی ایمن را در محیط کسب و کار و صنایع فراهم کنند.
همچنین به لحاظ فنی هم در زمان خرید جرثقیل سقفی باید به نکاتی توجه داشته باشید تا برحسب نوع و کار خود گزینه مناسب را انتخاب و خریداری کنید. در مقاله مشخصات فنی جرثقیل سقفی می توانید با برخی از این نکات آشنا شوید.

قطعات جرثقیل سقفی و چگونگی نگهداری

هر ماشین آلاتی اعم از جرثقیل سقفی یا هر تجهیزات دیگری از قطعات مختلفی ساخته شده است. جرثقیل‌های سقفی نیز دارای قطعات مختلفی هستند مهم‌ترین قطعات جرثقیل‌های سقفی شامل موتور گیربکس، درام، قلاب و موارد دیگر است.
همچنین نگهداری جرثقیل سقفی با تعمیرات و بازرسی دوره ای بر روی این ابزار مکانیکی انجام می‌شود. این نگهداری با هدف جلوگیری از خرابی و افزایش کارایی بر روی این ابزار مکانیکی صورت می‌گیرد. بنابراین برای آشنایی می‌توانید این  مقاله قطعات جرثقیل سقفی رابخوانید.

جرثقیلهای سقفی را از کجا بخریم؟

در زمان خریدجرثقیل سقفی، باید به چند پارامتر از جمله ظرفیت، دهانه، اندازه و سایز، سرعت حرکت و سایر فاکتورها توجه کرد. همچنین با توجه به کسب وکارتان هر چند بار در ساعت از جرثقیل و با چه ظرفیتی استفاده می‌شود. این پارامترها به شما کمک می کنند تا جرثقیل سقفی مناسب برای استفاده خود را انتخاب کنید.

همچنین به خاطر داشته باشید جرثقیل سقفی را همواره باید از مراکز و اشخاص معتبر و با سابقه همانند مجموعه قلی‌زاده تهیه نمایید. با خرید از این شرکت‌ها می‌توانید ضمانت نامه کتبی و مهم‌تر از آن خدمات پس از فروش جرثقیل را دریافت کنید. شرکت‌های معتبر همواره باکیفیت‌ترین و اصل‌ترین محصولات را در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهند.

جمع‌بندی

در این مطلب به صورت کامل به معرفی جرثقیل سقفی، انواع آن، قیمت آن و همچنین مزایای استفاده از این دستگاه پرداختیم. همچنین بهترین و باکیفیت‌ترین برند‌های جرثقیل سقفی مربوط به کشور‌های مختلف را بررسی کردیم. اگر قصد خرید جرثقیل سقفی را دارید، حتماً از یک شرکت تأمین‌کننده معتبر خرید خود را انجام دهید. زیرا این شرکت‌ها باکیفیت‌ترین و اورجینال‌ترین محصولات مربوط به شرکت‌های معتبر دنیا را ارائه می‌دهند. بنابراین با خیال راحت می‌توانید جرثقیل را از آنان خریداری کرده و از گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش آن بهره ببرید.

‫5/5 ‫(1 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

استعلام قیمت جرثقیل و قطعات