جرثقیل قلی‌زاده (هوک)

معرفی کامل کالسکه جرثقیل سقفی + خرید

کالسکه جرثقیل سقفی به تعداد مشخصی از قطعات الکتریکی و مکانیکی گفته می‌شود که بر روی یک سیستم لودینگ تعبیه‌شده‌اند. البته کل مجموعه باید روی پل جرثقیل قرار گرفته باشد تا موتور کششی روی آن، حرکت عرضی این دستگاه از طریق کالسکه را تامین کند. همچنین جرثقیل سقفی دارای سه جهت حرکت یا سه بُعد حرکتی می‌باشد. بنابراین جرثقیل سقفی قلی زاده با سابقه چندین ساله در زمینه فروش و خدمات مختص به جرثقیل‌های سقفی و دیگر جرثقیل‌های کارگاهی فقط با یک تماس، مشاوره و انواع خدمات را در زمینه فوق ارائه می‌دهد.

خرید کالسکه جرثقیل سقفی

کالسکه جرثقیل سقفی چیست؟

کالسکه جرثقیل سقفی روی پل جرثقیل های سقفی جفت پل و جرثقیل دروازه‌ای سوار می‌شود تا حرکت عرضی را ساپورت کند. این وسیله وظیفه بسیار مهم، حیاتی و سنگینی همچون حمل و جابجایی مجموعه‌ی وینچ، قلاب، هوک، گیربکس، الکتروموتور و … را بر عهده دارد. این حرکت عرضی، کل جرثقیل را می‌تواند در طول پل کارگاه به حرکت درآورد. حرکت طولی نیز به وسیله‌ی موتورگیبرکس هایی نظیر SEW که پل را روی‌ریل های طولی جابه‌جا می کند، حاص می‌شود. همچنین دیگر انواع گیبرکس ها و موتور گیبرکسها به حرکت ارتفاعی اختصاص دارند که با کمک درام، زنجیر، طناب، قلاب یا مگنت، برای گذاشتن و برداشتن بار مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

اجزای اصلی کالسکه جرثقیل سقفی

کالسکه جرثقیل سقفی جهت نصب وینچ جرثقیل‌های دو پل برای حرکت عرضی در انواع جرثقیل‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این وسیله دارای گیربکس برقی، اسکلت و حد اقل 4 چرخ می‌باشد. پس اجزای اصلی کالسکه جرثقیل از نوع سقفی به شرح زیر است.

  • سیستم ترمز
  • ضربه‌گیر یا سپر
  • تسمه راهنمای سیم بکسل
  • زنجیر جرثقیل یا سیم بکسل
  • میکرو سوئیچ بالابر
  • سیستم ترمز موتور
  • سیستم قدرت یا موتورگیربکس جرثقیل جهت به حرکت درآوردن کالسکه

 

مزایای استفاده از کالسکه جرثقیل سقفی

امروزه کالسکه جرثقیل سقفی یا همان بالابر سقفی یکی از سازه‌های پرکاربرد صنعت محسوب می‌شود که جهت جابجایی اجسام سنگین در سالن‌های صنعتی، سوله‌ها و انبارها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این وسیله پرکاربرد از مزایای متعددی برخوردار است که موارد زیر را در برمی‌گیرد.

معرفی کامل و خرید کالسکه جرثقیل سقفی

قابلیت تنظیم

این نوع جرثقیل در هر سطحی قابل‌استفاده بوده و به همین دلیل جهت انجام عملیات متعدد انعطاف‌پذیر می‌باشد.

ارگونومیک

با وجود کالسکه جرثقیل سقفی در صنعت، دیگر نیازی به نیروی انسانی جهت بالا بردن و جابه‌جا کردن اجسام با وزن بالا نیست. زیرا این دستگاه خطرات و آسیب‌های احتمالی را برای انسان‌ها به صفر می‌رساند.

پایین بودن هزینه نگهداری و تعمیر

در طراحی و تولید کالسکه جرثقیل سقفی از آخرین فناوری استفاده شده تا وسیله‌ای کاربردی به بازار عرضه گردد. درنتیجه هزینه نگهداری و تعمیر این نوع دستگاه نسبت به سایر دستگاه‌ها خیلی کمتر است.

کاهش هزینه‌های کار

جرثقیل‌های سقفی از این مزیت برخوردار هستند که منطقه کاری در ابعاد بزرگ را پوشش دهند و جایگزین مناسبی برای چندین لیفتراک و نیروی انسانی به شمار می‌روند که به جای استفاده از چندین نیروی انسانی به واسطه‌ی یک اوپراتور کنترل شده و کار را به انجام می‌رسانند

قابلیت موقعیت‌یابی

این نوع جرثقیل‌های به سیستم خودکار هم مجهز می‌شوند که دقت آن‌ها تا یک‌هزارم پایین می‌باشد. درنتیجه سرعت بالایی در تشخیص مکان دارند.

عوامل تأثیرگذار بر قیمت کالسکه جرثقیل سقفی

عوامل متعددی بر قیمت کالسکه جرثقیل سقفی تأثیر می‌گذارند که اجزاهای به کار برده شده و میزان استفاده کارگاهی از این جمله می‌باشند. در حالت کلی از مهم‌ترین عوامل تعیین کننده قیمت کالسکه جرثقیل از نوع سقفی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

برق ورودی

برق ورودی یکی از عوامل اصلی در تعیین قیمت کالسکه جرثقیل سقفی بوده که مشتری قبل از خرید باید مقدار و نوع ولتاژی ورودی را مشخص نماید. زیرا استفاده از جرثقیل سقفی با ولتاژ نامناسب می‌تواند موتور الکتریکی دستگاه را بسوزاند.

سرعت کالسکه جرثقیل سقفی

سرعت بالا یکی دیگر از فاکتورهای اصلی در تعیین قیمت کالسکه جرثقیل سقفی است که برخی مواقع خریدار به آن توجه نمی‌کند. همچنین سرعت‌های معمولی کالسکه جرثقیل از نوع سقفی از 2 فوت بر دقیقه شروع می‌شود و تا 16 فوت بر دقیقه ادامه پیدا می‌کند. البته جرثقیل با سرعت‌های بالاتری همچون 100 فوت بر دقیقه هم وجود دارد. ناگفته نماند که سرعت بالابر به عواملی همچون شرایط محیطی، شوک پذیری، شکنندگی، نحوه برداشت بار و ایمنی وابسته می‌باشد.

نوع آویز کالسکه

محل اتصال ترولی یا پل حمال بار و جرثقیل سقفی همان آویز بوده که در دو نوع هوک و شفت در بازار موجود است. همچنین اتصال توسط هوک به دو شکل قابل چرخ و ثابت می‌باشد. البته هوک ثابت برای محل‌هایی که احتیاجی به چرخاندن بار نیست مناسب‌ترین گزینه محسوب می‌شود.

میزان بلند کردن اجسام

 

نکته حائز اهمیت در کالسکه جرثقیل سقفی این است که باید بار مدنظر در چه ارتفاعی از جرثقیل قرار گیرد. همچنین ارتفاع بار نسبت به جرثقیل چقدر باشد؟ بنابراین طول زنجیر مورد استفاده برای بالابر در اولویت قرار دارد. اگر زنجیر کوتاه باشد نمی‌توان به آن اضافه نمود. در نتیجه تعویض زنجیر الزامی بوده و باید زمان خرید دقت بیشتری به خرج داد.

ظرفیت جرثقیل

هنگام خرید کالسکه جرثقیل سقفی توجه به وزنی که قرار است بلند شود در اولویت قرار دارد. سپس ظرفیت مناسب دستگاه جرثقیل سقفی خریداری شود. بنابراین جهت اطمینان بهتر است جرثقیل سقفی با تناژ بالاتر انتخاب گردد تا به کاهش فرسایش دستگاه در طول زمان و افزایش ایمنی کمک کند. پس خریداران جهت اطلاع از قیمت کالسکه جرثقیل سقفی می‌توانند با مجموعه جرثقیل قلی زاده تماس بگیرند و بهترین دستگاه را با کمترین قیمت تهیه نمایند.

تعمیرات کالسکه جرثقیل سقفی

کالسکه جرثقیل سقفی بخش مهم از جرثقیل بوده که وزن زیادی از بار روی آن قرار می‌گیرد. بنابراین تعمیرات کالسکه حائز اهمیت می‌باشد. همچنین اجزای اصلی جرثقیل یا همان کالسکه در صورت صدمه دیدن به هر دلیلی بیشترین هزینه تعمیر را برای دستگاه دارد. البته نو یا استوک بودن کالسکه می‌تواند هزینه نهایی تعمیر جرثقیل را کاهش یا افزایش دهد. برند جرثقیل سقفی نیز پروسه تعمیرات را تحت تأثیر قرار داده و برخی قطعات از برندهای معروف دارای قیمت بیشتری هستند. درنتیجه هزینه ناشی از تعمیرات را نیز افزایش می‌دهند. ناگفته نماند که این قطعات دیر خراب شده و در درازمدت هزینه ناشی از تعمیر را جبران می‌کنند.

سخن آخر

در پایان باید گفت که در راستای فروش انواع کالسکه جرثقیل سقفی مجموعه معتبر و شناخته‌شده جرثقیل قلی زاده با سال‌ها سابقه در زمینه فروش این محصولات مفتخر است تا در حوزه نصب، راه‌اندازی و تعمیرات جرثقیل‌های سقفی خدمات ارزنده‌ای را مطابق نیاز مشتریان خود در مقرون به‌صرفه‌ترین حالت ممکن ارائه دهد. در صورت نیاز به مشاوره بیشتر در خصوص خرید انواع کالسکه جرثقیل می‌توانید با کارشناسان این مجموعه در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

استعلام قیمت جرثقیل و قطعات