جرثقیل قلی‌زاده (هوک)

انواع جرثقیل سقفی سوله

جرثقیل سقفی سوله، جرثقیلی قرار داده شده در ارتفاع و نزدیک سقف است که برای جابه‌جایی بار در سوله‌ها در سه محور طولی، عرضی و ارتفاع مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی از کاربردهای بسیار مهم جرثقیل‌های سقفی، حمل بار در انواع سوله‌ها و انبارها می‌باشد. وجود جرثقیل در سوله‌ها بسیار لازم و ضروری است. زیرا بسیاری از بارهای موجود در این مکان‌ها بسیار سنگین بوده که نیروی انسانی قادر به جابه‌جایی آن‌ها نیست. در نتیجه برای سرعت بخشیدن به کارها و افزایش بازدهی کار، استفاده از یک جرثقیل سقفی مناسب بسیار مهم است. برای خرید انواع جرثقیل سقفی سوله می‌توانید با کارشناسان بازرگانی جرثقیل قلی زاده تماس بگیرید. در ادامه می‌خواهیم به معرفی جرثقیل سقفی در سوله، انواع، کاربرد و مزایای آن به صورت کامل بپردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره با ما همراه باشید.

جرثقیل سقفی سوله چیست؟

جرثقیل مناسب سوله

جرثقیل سقفی سوله، جرثقیلی است که در سالن‌های سر بسته و مسقف برای جابجایی بارها و کالاهای سنگین نصب می‌شود. جرثقیل سقفی با ساختار خود می‌تواند انواع بارها و کالاها را در سوله‌ها و انبارها بزرگ جابه‌جا کند. این جرثقیل دارای پل یا پل‌هایی است که روی ریل‌ها نصب می‌شوند و می‌تواند بار را در سه جهت (سه بعد) جابجا نماید. جرثقیل سقفی از ساختمان سازه به عنوان تکیه‌گاه استفاده می‌کند. به زبانی دیگر، این جرثقیل به ساختمان سازه به صورت سقفی وصل خواهد شد. این جرثقیل‌ها در ظرفیت‌های مختلفی تولید می‌شوند. برخی از آنان تنها می‌توانند تا 20 تن بار را حمل نمایند. اما برخی دیگر دارای تناژ 320 تن هستند.

جرثقیل سقفی سوله چه کاربردهایی در سوله دارد؟

آیا از جرثقیل سقفی سوله تنها در مکان‌هایی مثل سوله‌ها استفاده می‌شود؟ کاربرد جرثقیل سقفی سوله در جهت جابجایی و حمل و نقل انواع بارها و کالاهای بسیار سنگین در سوله است. سوله‌ها محل نگهداری انواع بارهای سنگین هستند که نیروی انسانی قادر به جابه‌جایی آن‌ها نیست. درنتیجه برای تخلیه بار از ماشین‌های باربری و یا جابه‌جایی کانتینرهای بزرگ از جرثقیل سقفی بهره می‌برند. یکی از کاربردهای مهمی جرثقیل سقفی سوله، بیرون کشیدن و خارج کردن مهره‌ها و میخ‌ها از دستگاه‌های پرس است. همچنین در خطوط مونتاژ برای جابه‌جایی دقیق و سریع قطعات از جرثقیل سقفی استفاده می‌کنند. به طور کلی جرثقیل‌های سقفی از لیفتراک‌ها و انواع یدک‌کش‌ها کاربرد بسیار بیشتری دارند.

مزایای استفاده از جرثقیل سقفی در سوله

 

استفاده از جرثقیل سقفی سوله دارای مزایای بسیار فوق‌العاده‌ای است. به همین دلیل می‌توان در بسیاری از سوله‌ها این جرثقیل را مشاهده کرد. اولین و مهم‌ترین مزیت جرثقیل، افزایش راندمان کاری است. این جرثقیل با سرعت و دقت بالایی می‌تواند انواع بارها را جابجا کند. در نتیجه می‌تواند موجب افزایش بهره‌وری کار شود. مورد دیگر ایمنی بسیار بالای این جرثقیل‌ها است. این جرثقیل‌ها می‌توانند بدون کوچک‌ترین مشکلی بارهای سنگین را در خطوط مختلف حمل نمایند.

همچنین جرثقیل‌های سقفی مصرف انرژی و هزینه نگهداری و تعمیر بسیار پایینی دارند. بنابراین می‌توان آن‌ها را بسیار مقرون به صرفه و اقتصادی دانست. این جرثقیل‌ها می‌توانند بار را تا ارتفاع مناسبی بالا ببرند زیرا در سقف سالن نصب می‌شوند. نصب در سقف سالن باعث می‌شود که این جرثقیل فضای مفیدی را اشغال نکند.

قلاب جرثقیل سقفی سوله

انواع جرثقیل سقفی سوله کدم‌اند؟

جرثقیل سقفی کارگاهی در انواع مختلفی تولید و عرضه می‌شود. انواع این جرثقیل‌ها هر کدام دارای ویژگی‌ها و کاربردهای مخصوص به خودشان هستند. از انواع جرثقیل سقفی در سوله می‌توان به جرثقیل یک پل و جرثقیل دو پل اشاره کرد. هر سوله با توجه به عرض دهانه و تناژ بارهای قابل حمل ممکن است به یکی از این جرثقیل‌ها نیاز پیدا کند. در ادامه به معرفی هر یک از این جرثقیل‌های سوله به صورت کامل می‌پردازیم.

جرثقیل سوله یک پل

جرثقیل سقفی سوله یک پل یا تک پل، دارای یک تیرآهن عرضی به نام پل می‌باشد که روی دو ریل طولی نصب می‌شود. ریل‌های طولی برای حرکت در جهت طول هستند. یک وینچ به پل آویز می‌شود که امکان حرکت عرضی و ارتفاعی را در امتداد پل فراهم می‌آورد. به این صورت این جرثقیل می‌تواند بخش‌های مختلفی از سوله را پوشش دهد. جرثقیل‌های سقفی برای جابه‌جایی بارهایی با حداکثر وزن 15 تن مناسب هستند. زیرا این جرثقیل توانایی جابه‌جایی بارهای سنگین تر از 15 تن را ندارد. وزن و هزینه‌های نگهداری و تعمیر جرثقیل یک پل بسیار کمتر از جرثقیل دو پل است. جرثقیل سقفی سوله یک پل برای سالن‌هایی با عرض دهانه کمتر از 20 متر مناسب می‌باشد.

جرثقیل سوله دو پل

جرثقیل سقفی سوله دو پل یا جفت پل دارای دو عدد تیرآهن موازی عرضی به عنوان پل است که در فاصله‌های معینی از هم روی ریل‌های طولی قرار می‌گیرند و کالسکه روی آن حرکت خواهد کرد. جرثقیل دو پل توانایی حمل و جابه‌جایی بارهایی تا حداکثر 320 تن را دارد. بنابراین کلاس و تناژ این جرثقیل بسیار بیشتر است. جرثقیل‌های دو پل وزن بسیاری دارند و طراحی، ساخت و نصب آن‌ها نیز بسیار پیچیده می‌باشد. همچنین هزینه نگهداری و تعمیر این جرثقیل‌ها بسیار بالا است. به همین دلیل این جرثقیل برای سوله‌هایی به کار می‌رود که با بارهای بسیار سنگین سروکار دارند. سوله‌هایی که دهانه آن‌ها بیشتر از 25 متر باشد، برای نصب جرثقیل دو پل سقفی مناسب هستند.

قیمت جرثقیل سقفی سوله چقدر است؟

 

قیمت جرثقیل سقفی سوله به عوامل مختلفی بستگی دارد. نوع جرثقیل، تناژ قابل حمل، ابعاد آن و … جزء این عوامل بسیار مهم هستند. جرثقیل‌های دو پل دارای طراحی و ساخت پیچیده‌تری نسبت به انواع یک پل می‌باشند. به همین دلیل هزینه خرید این جرثقیل‌ها بسیار بالاتر می‌باشد. هر چقدر تناژ جرثقیل بیشتر باشد و بتواند بار سنگین‌تری را حمل کند قیمت آن بیشتر می‌شود. مورد دیگری که در قیمت جرثقیل سقفی سوله بسیار موثر است ابعاد جرثقیل است. جرثقیل‌هایی که ابعاد بزرگ‌تری دارند متریال بیشتری برای ساخت آن‌ها مصرف می‌شود. درنتیجه قیمت این جرثقیل‌ها بسیار بیشتر است.

طراحی، ساخت و خرید بهترین جرثقیل سقفی برای سوله

قلی زاده، مجموعه‌ای است که سال‌ها در زمینه طراحی، ساخت و فروش انواع جرثقیل سقفی سوله فعالیت دارد. این شرکت با تکیه بر جدیدترین تکنولوژی‌ها و تیم متخصص و باتجربه خود توانسته بهترین و قدرتمندترین انواع جرثقیل‌ها را بسازد. برای خرید انواع جرثقیل‌های سوله تنها کافی است با کارشناسان جرثقیل قلی زاده تماس بگیرید. مهندسان و کارشناسان حرفه‌ای این شرکت همواره بهترین نوع جرثقیل متناسب با کار شما را به شما پیشنهاد می‌دهند. بنابراین می‌توانید در انتخاب و خرید جرثقیل با کارشناسان جرثقیل قلی زاده مشورت داشته باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

استعلام قیمت جرثقیل و قطعات