جرثقیل قلی‌زاده (هوک)

فروش هوک جرثقیل- قلاب جرثقیل سقفی

قیمت قلاب جرثقیل سقفی

قلاب جرثقیل سقفی یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین اجزای این ماشین آلات صنعتی است. قلاب نقش مهمی در جابه جایی بار‌های سنگین توسط جرثقیل سقفی

قلاب جرثقیل زنجیری ABUS از 5 تن تا 50 تن

قلاب جرثقیل زنجیری به‌عنوان یک ابزار حمل‌ونقل صنعتی و بزرگ در بسیاری از صنایع مورداستفاده قرار می‌گیرد؛ برای مثال، از این قلاب برای جابه‌جایی مصالح

قلاب بالابر اشتال STAHL

قلاب بالابر که به عنوان هوک (Hook) نیز در بازار شناخته می‌شود، یکی از مهم‌ترین تجهیزات جرثقیل و بالابر‌ها برای بلندکردن اجسام محسوب می‌شوند. شرکت

قلاب جرثقیل یا هوک جرثقیل بخش متصل شونده بار به دستگاه می‌باشد که در سیستم بالابری جرثقیل از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا با کمترین آسیب در این بخش می‌تواند حوادث خطرناکی را زمان کار با دستگاه جرثقیل به ویژه در ارتفاعات و تناژ بالا به وجود آورد. همچنین هوک از چندین بخش شیطانک، پیچ و مهره، قلاب یا هوک و فولی یا قرقره تشکیل شده است. خریداران جهت دسترسی به این قطعات می‌توانند با ما تماس بگیرندو با مناسب‌ترین قیمت باکیفیت‌ترین قطعات جرثقیل از جمله قلاب یا هوک را تهیه نمایند.

روش ساخت هوک جرثقیل

هوک جرثقیل هوک جرثقیل به‌طورکلی به دو روش طراحی و ساخته می‌شود. روش نخست به صورت قالبی است. از این رو باید قبل از قالب هوک آماده شده باشد. سپس با ریختن فولاد ذوب شده در این قالب هوک مورد نظر شکل می‌گیرد. سپس به محض سرد شدن می‌توان هوک را از قالب خارج کرد. البته این روش فقط برای تناژهای کمتر از 20 تن جوابگو می‌باشد و تناژهای بالاتر با استفاده از روش دوم قابل اجرا است. در روش دوم باید فولاد ذوب شده را با کمک چکش‌های سنگین هیدرولیکی شکل داد تا هوک یا قلاب جرثقیل برای تناژهای بالا تولید شود. البته هوک ساخته شده در روش دوم در مقایسه با روش نخست بسیار با کیفیت‌تر و از دوام بالاتری برخوردار می‌باشد.

انواع قلاب جرثقیل و تناژهای آن

هوک جرثقیل با توجه به ظرفیت بار دستگاه همچون قلاب جرثقیل 2,3,5,10,540 تن و مصارف آن دسته‌بندی می‌شود. همچنین بر اساس همین تعریف، برخی از جنبه‌ها نسبت به دیگر موارد حائز اهمیت بوده و مشخصات قلاب‌های این دستگاه با یکدیگر فرق دارند. پس انواع هوک یا قلاب جرثقیل با توجه به نحوه کار، روش ساخت، شکل آن‌ها و دیگر مشخصات منحصربه‌فرد دسته‌بندی می‌شوند. زیرا قلاب‌ها بسته به نیازهای مختلف در سبک‌های گوناگونی تولید گردیده و برای بارهای متعدد باتوجه به اندازه و نوع خاص آن‌ها تقسیم‌بندی می‌گردند. بنابراین انواع هوک یا قلاب شامل رول گیر جرثقیل یا قلاب قرقره، قلاب چرخشی، قلاب آهنگری، قلاب تکی و قلاب دوبل می‌باشند.

قلاب تکی و دوبل جرثقیل

قلاب یا هوک جرثقیل در دو نوع تکی و دویل تقسیم‌بندی می‌شود و کاربر بسته به نیاز خود یکی از آن‌ها را انتخاب می‌نماید. هوک های تک بدون ایجاد اختلال در تعادل تجهیزات می‌توانند بارهای با وزن 75 تن را جابجایی کنند. ولی در قلاب دوبل کاربر تسلط و کنترل بیشتری در جابجایی اجسام دارد. همچنین در اکثر مواقع تنها می‌توان یکی از هوک ها را به جرثقیل متصل نمود.

قلاب‌های چشمی

این نوع قلاب از یک زنجیره اتصالات که به هوک جرثقیل جوش داده شده با انعطاف پذیری بالا تشکیل شده است. بنابراین به دستگاه آزادی عملی بیشتری داده تا قلاب چشمی زمان کار گلوگاه خم شود. البته برخی مواقع این قلاب دچار شکستگی یا ترک خوردگی می‌شود که باید قبل از شروع به کار تست گردد.

قلاب چرخشی

قلاب چرخشی نوعی دیگر از هوک جرثقیل بوده که در دو دسته قلاب چرخشی بلبرینگ یا واقعی و قلاب چرخشی موقعیت‌یابی تقسیم‌بندی می‌شود. هوک موقعیت‌یابی این امکان را به کاربر داده تا زمان اتصال بتواند بار را تراز نماید. ولی این قلاب جهت چرخش بار ساخته نشده است. همچنین هوک بلبرینگی یا چرخشی دارای یک یاتاقان بوده که این امکان را به بار می‌دهد زمان بلند کردن راحت بچرخد. سپس از پیچ خوردن اجسام به یکدیگر جلوگیری می‌کند.

قلاب جرثقیل آهنگری

این هوک جرثقیل بیشتر برای دستگاه‌هایی که در خط تولید قرار دارند به کار برده می‌شوند. جنس قلاب جرثقیل آهنگری از آلیاژ فولاد گرم بوده که پیوند اتصال آن با جوش دادن تثبیت خواهد شد. این هوک با کمک آلیاژ گرمایش و خنک‌کنندگی تولید می‌گردد که بدون اعمال فشار اضافی یا مقاومت، اجسام را بالا می‌برد. ناگفته نماند که این نوع قلاب برای کارهای ساده همچون بلند کردن اجسام کوچک و تکه تکه در یک راستا و حرکت صاف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اجزای هوک جرثقیل

انواع هوک جرثقیل هوک جرثقیل از تعدادی قطعه اصلی ساخته شده که همه آن‌ها به یکدیگر متصل هستند و همگی جهت عملکرد مناسب و صحیح دستگاه ضروری می‌باشند. بنابراین اجزای اصلی هوک شامل طناب، بدنه قلاب و زنجیره‌های متصل به آن‌ها هستند. البته هر کدام از این بخش‌ها بایستی از متریال های به روز و باکیفیت ساخته شده باشند. همچنین رعایت اصول ایمنی در طراحی و تولید آن‌ها امری کاملاً الزامی است. زیرا در صورت عدم رعایت نکات استاندارد و ایمنی در طراحی و تولید قلاب یا هوک، دستگاه حین کار دچار مشکل شده و حوادث جبران‌ناپذیری به دنبال دارد. بنابراین جهت پیشگیری از بروز حوادث و صدمات جانی و مالی بهتر است از قلاب‌های با کیفیت و استاندارد استفاده شود.

نصب هوک جرثقیل

پروسه نصب هوک جرثقیل به صورت صحیح به رعایت یک سری قوانین و استانداردها نیاز دارد تا ایمنی تجهیزات و کاربران حفظ شود. پس جهت نصب هوک باید مراحل زیر را طی نمود.

بررسی محل نصب

قبل از انجام هر کاری باید محل نصب هوک را بررسی نموده تا شرایط استاندارد جهت نصب قلاب را داشته باشد.

نصب پایه

به محض تأیید محل نصب باید پایه‌های هوک را روی پایه‌های به شکل استوانه نصب کرد. البته اتصال این پایه‌ها به زمین باید خیلی محکم صورت گیرد تا فشار وارده ناشی از وزن کالا جهت جابجایی را تحمل نماید.

نصب بدنه قلاب

پس از نصب پایه‌ها به زمین بایستی پایه‌های هوک را بر روی پایه‌های استوانه‌ای تعبیه نمود و از محکم بودن آن‌ها اطمینان حاصل کرد.

نصب کابل‌های جرثقیل

در این مرحله اتصال کابل‌های جرثقیل به سیستم و قلاب دستگاه ضروری می‌باشد.

تست و تأیید

به محض نصب قلاب نیاز است که دستگاه را از لحاظ عملکرد و نصب صحیح تست و تأیید نمود.

عوامل موثر بر قیمت هوک جرثقیل

نصب هوک جرثقیل قیمت قلاب یا هوک جرثقیل به عواملی متعددی از جمله نوع قلاب، ابعاد، ظرفیت، سازنده، کیفیت و جنس قطعات مورد استفاده در دستگاه بستگی دارد. البته بازار یکی از عوامل اصلی تعیین‌کننده قیمت قلاب می‌باشد. پس قیمت هوک برای هر نوع یا ظرفیتی کاملاً متفاوت است. همچنین قیمت هوک با توجه به برند در کیفیت‌های مختلف با هم متفاوت بوده و برای خرید آن بهتر است به وب سایت قلی زاده مراجعه شود. این وب سایت یکی از تأمین‌کنندگان معتبر قطعات جرثقیل از جمله قلاب بوده که محصول با کیفیت بالا و قیمت مناسب به متقاضیان عرضه می‌نماید. وب سایت قلی زاده قطعات و لوازم جانبی دیگری همچون سیستم‌های کنترل بار، پایه‌های قلاب، بلوک‌های باری، کابل‌های بیشتر و … را در دسترس مشتریان قرار می‌دهد. رعایت نکاتی همچون شرایط بازگشت کالا، خدمات پس از فروش و ضمانت‌نامه در خرید هوک جرثقیل امری ضروری است. وب سایت قلی زاده خدمات پس از فروش و ضمانت طولانی مدت را به صورت حرفه‌ای به مشتریان ارائه می‌دهد که یک مزیت برای کاربران محسوب می‌شود. البته قیمت این قطعه از اهمیت بالایی برخوردار بوده و محدودیت‌های مالی پروژه هم باید در نظر گرفته شود. ولی اگر قلاب غیراستاندارد و بی‌کیفیت به دلیل قیمت پایین خریداری شود بدون شک زیان‌های بیشتری برای کاربر در پی دارد. درنتیجه بهترین انتخاب، وب سایت قلی زاده است که تمام قطعات جرثقیل را با بیشترین کیفیت در دسترس متقاضیان می‌گذارد.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

استعلام قیمت جرثقیل و قطعات