جرثقیل قلی‌زاده (هوک)

قیمت خرید جرثقیل سقفی سوله

قیمت جرثقیل سقفی سوله به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. برای اطلاع از انواع قیمت‌های جرثقیل های سقفی به خصوص برندهای دماگ، اشتال و Abus می‌توانید با  جرثقیل قلی زاده تماس حاصل فرمایید. در این مقاله قصد داریم تا در خصوص قیمت جرثقیل سقفی سوله توضیحاتی خدمتتان ارائه دهیم. از همین رو بهتر است پیش از هر چیزی نکاتی را خدمتتان عنوان کنیم. جرثقیل سقفی سوله یا Overhead Crane  یک نوع جرثقیل است که برای جابجایی بارها در فضای بالای سطح کاربرد دارد. این جرثقیل‌ها معمولاً در صنایع سنگین مانند فولادسازی، خودروسازی، دوب آهن و پتروشیمی استفاده می‌شوند.

این جرثقیل‌ها از یک سیستم ایمنی قوی برای جلوگیری از سقوط بارها به دلیل خرابی یا خطای انسانی، استفاده می‌کنند. همچنین، برای کاربری آسان‌تر، این جرثقیل‌ها معمولاً به یک سیستم کنترل کامپیوتری مجهز هستند که کاربران می‌توانند آنها را به‌طور دقیق کنترل کنند. جرثقیل سقفی کارگاهی از چند بخش اصلی تشکیل شده است که عبارتند از:

بخش های اصلی جرثقیل کارگاهی

ریل‌های طولی:
شامل دو ردیف تیرآهن طولی نصب شده روی کنسول‌های بیرون زده از سازه اصلی ساختمان که حرکت طولی جرثقیل را ممکن می سازند.

پل:
تیرآهن‌هایی تقریبا به عرض دهانه ی سوله یا سالن که به کمک موتورگیربکس‌های SEW یا انواع دیگر روی ریل‌های طولی حرکت می‌کنند و جابه‌جایی وینچ یا کالسکه ی جرثقیل روی آن، حرکت عرضی بالابر را ممکن می‌سازد (در صورت تک پل بودن فقط از یک و درصورت جفت پل بودن از دو تیرآهن استفاده می شود)

کالسلکه:
در صورتی که از دو پل برای تحمل اوزان بالاتر یا به علت عریض بودن دهانه استفاده شود، کالسکه ای روی تیرآهن های عرضی قرار خواهد گرفت و به وسیله‌ی موتور گیربکس های SEW یا مدل‌های دیگر روی پل حرکت خواهد کرد. از فاصله‌ی بین این دو تیرآهن امکان اتصال سیم بکسل به درام فراهم می‌شود.
وینچ:
به مجموعه قطعاتی که در جرثقیل جفت پل (دو پل) روی کالسکه سوار می‌شوند یا در جرثقیل های تک پل (یک پل) به تیرآهن پل آویز می‌گردند و عملیات بالابردن اجرام سنگین را سبب می‌شوند، وینچ گفته می‌شود. که شامل: درام سیم بکسل، گیربکس، موتورگیربکس، کوپلینگ، شفت، بلبرینگ، چرخ (در جرثقیل تک پل) و غیره می‌شود.
درام:
در جرثقیل‌های سیم بکسلی صفحه ای شیار دار که سیم بکسل روی آن پیچیده و جمع و باز می‌شود، درام نام دارد، چرخش درام اجازه می دهد که بارهای سنگین در ارتفاع بالاتری از سطح زمین حرکت کنند.

سیم بکسل:
رشته‌های فلزی درهم تنیده که از بالا به درام وینچ جرثقیل و از پایین به قلاب متصل هستند باز یا جمع شدندشان روز شیار‌های درام باعث کاهش یا افزایش طول سیم بکسل می‌شود و ارتفاع کمتر یا بیشتری را به قلاب می دهد
قلاب:
مجموعه ای چند قسمتی و آویز به سیم بکسل یا زنجیر جرثقیل سقفی است که مسئولیت اتصال به بار یا اجسام سنگین را به عهده دارد، چرخ‌های درون این قلاب اجازه می دهد تا سیم بکسل به صورت دو به یک یا چهار به یک، به راحتی درون آن بازی کند و کمتر مورد سایش و آسیب دیدگی قرار بگید
هوک:
پایین ترین بخش قلاب که مانند یک علامت سوال برعکس مستقیما به محموله ی سنگین وزن متصل می شود را هوک گویند، هوک ها به بخش پایینی قلاب وصل می‌شوند و آخرین قطعه ی جرثقیل به حساب می‌آیند.

بلبرینگ‌ها:

این بخش شامل بلبرینگ‌هایی است که برای جلوگیری از سایش و فرسایش در سیستم جرثقیل مورد استفاده قرار می‌گیرند.

سیستم کنترل:

این بخش شامل کنترل‌های دستی و کامپیوتری است که برای کنترل حرکت جرثقیل و بار استفاده می‌شود.

 سیستم ایمنی:

این بخش شامل اقدامات ایمنی مانند سیستم‌های کنترل و سنسورهایی که برای پیشگیری از سانحه و جلوگیری از سقوط بارها به کار می‌روند، می‌باشد.

جرثقیل سقفی سوله از دو نوع کابلی و مگنتیکی تشکیل شده است. در جرثقیل کابلی، کابل‌های فلزی برای بالا بردن بار توسط چرخهای کابل به کار گرفته می‌شوند. در جرثقیل مگنتیکی، بار با استفاده از یک مگنت روی سطح فلزی بالا می‌رود و بدون نیاز به کابل‌ها به مقصد منتقل می‌شود.

عوامل موثر بر قیمت جرثقیل سقفی سوله:

قیمت جرثقیل سقفی سوله به فاکتورهای زیادی بستگی دارد.  برخی از عوامل موثر بر قیمت جرثقیل سقفی سوله را می‌توانید در ادامه مشاهده نمایید:

ظرفیت حمل بار جرثقیل سقفی سوله:

ظرفیت حمل بار جرثقیل سقفی سوله بیانگر حداکثر وزن باری است که می‌توان با استفاده از دستگاه آن را جابجا کرد. جرثقیل سقفی سوله با ظرفیت حمل بار بیشتر، به طور معمول، قیمت بالاتری دارد.

طول بالابر جرثقیل سقفی سوله:

طول بالابر یا ارتفاع جرثقیل از سطح زمین نیز می‌تواند به قیمت آن تاثیر بگذارد. بالابرهای بلندتر به عموما قیمت بیشتری دارند

مارک و کیفیت جرثقیل سقفی سوله:

مارک و کیفیت جرثقیل نیز تاثیر زیادی بر قیمت آن دارد. جرثقیل‌هایی از مارک‌های معروف و با کیفیت بالاتر هستند، قیمت بیشتری دارند.

برندهای مختلف جرثقیل های سوله

سیستم کنترل:

نوع سیستم کنترل جرثقیل نیز می‌تواند بر قیمت آن تاثیر بگذارد. سیستم کنترل کامپیوتری پیشرفته‌تر ممکن است در مقایسه با سیستم کنترل دستی، قیمت بیشتری داشته باشد.

شرکت سازنده جرثقیل سقفی سوله:

شرکت سازنده نیز می‌تواند روی قیمت جرثقیل‌های سقفی سوله تاثیر بگذارد. در معماری صنعتی، برخی شرکت‌ها در تولید این نوع جرثقیل‌ها مشهورتر هستند و به طور معمول، دستگاه‌هایی که توسط شرکت‌های مشهور ساخته شده‌اند، قیمت بیشتری دارند.

هزینه نصب:

هزینه نصب، شامل هزینه نصب و پیکربندی جرثقیل، هزینه نصب سیستم‌های ایمنی و هزینه نصب و راه‌اندازی سیستم کنترل است. هزینه نصب معمولا جزء هزینه کل جرثقیل سقفی سوله محسوب می‌شود.

نکات مهم در زمان خرید جرثقیل سقفی سوله:

هنگام خرید این دستگاه علاوه بر قیمت جرثقیل سقفی سوله، لازم است که به نکات دیگری نیز دقت داشته باشید. در ادامه به برخی از این نکته‌ها اشاره خواهیم کرد:

نیازهای کاربری جرثقیل سقفی:

در ابتدا باید نیازهای خود را مشخص کنید. برای مثال، ظرفیت حمل بار، ارتفاع و فاصله جرثقیل از سطح زمین، سرعت جرثقیل و نیاز به سیستم کنترل دستی یا کامپیوتری را در نظر بگیرید.

بودجه جرثقیل سقفی:

بودجه خود را مشخص کنید و در نظر داشته باشید که جرثقیل سقفی سوله هزینه‌بر است. بنابراین، انتخاب یک جرثقیل با کیفیت بالا و برند معتبر ممکن است گران باشد.

کیفیت و مارک جرثقیل سقفی:

انتخاب جرثقیل با کیفیت و مارک معتبر می‌تواند باعث کاهش هزینه‌های تعمیر و نگهداری در آینده شود و به طور کلی به دوام و کارایی بالاتر دستگاه کمک می‌کند.

سیستم کنترل جرثقیل سقفی:

سیستم کنترل کامپیوتری پیشرفته‌تر و سیستم‌های ایمنی به قیمت جرثقیل افزوده، اما در آینده موجب کاهش هزینه‌های تعمیر و نگهداری می‌شوند.

تضمین کیفیت و ضمانت نامه: اطمینان حاصل کنید که کیفیت و ضمانت نامه ارائه شده برای جرثقیل به اندازه کافی معتبر است.

مناسب ترین قیمت جرثقیل سقفی سوله

نصب و راه‌اندازی جرثقیل سقفی:

هزینه نصب و راه‌اندازی نیز باید در نظر گرفته شود. بهتر است قبل از خرید، این هزینه‌ها را بررسی نمایید. سازگاری با محیط کار جرثقیل سقفی:

در نظر داشته باشید که جرثقیل سازگار با محیط کار شما بوده و در محیطی که در آن استفاده می‌شود قابلیت کارکرد بالا را داشته باشد. این نکته شامل نوع سطحی که جرثقیل بر آن حرکت می‌کند و وجود موانع در محیط کاری می‌شود.

آموزش و آشنایی با جرثقیل:

مطمئن شوید کارکنانی که با جرثقیل کار می‌کنند، آشنایی کافی با کارکرد آن را دارند. این مورد می‌تواند به کاهش خطرات احتمالی و هزینه‌های ناشی از عدم آشنایی با جرثقیل کمک کند.

جمع‌بندی:

در این مقاله تلاش کردیم تا در مورد قیمت جرثقیل سقفی سوله و نکات مربوط به آن توضیحاتی خدمتتان ارائه دهیم. چنانچه قصد خرید این محصول را دارید، می‌توانید با جرثقیل قلی زاده تماس حاصل فرموده و اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بخش های اصلی جرثقیل کارگاهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

استعلام قیمت جرثقیل و قطعات