جرثقیل قلی‌زاده (هوک)

راهنمای خرید جرثقیل‌های سقفی دست دوم

قبل از خرید جرثقیل سقفی استوک دست دوم چیزهای زیادی وجود دارد که بایستی به آنها دقت و توجه داشته باشید. قبل از آنکه بخواهید با خرید یک جرثقیل سقفی استوک سرمایه گذاری کنید، بهتر است در نظر بگیرید که نه تنها در هزینه شما صرفه جویی خواهد شد بلکه در بهترین نوع جرثقیل برای برنامه شما سرمایه‌گذاری می‌کند. با این وجود بهتر است قبل از سرمایه‌گذاری با کاربردهای جرثقیل سقفی و مشخصات فنی آن آشنا شوید.

محیط کاری یکی از مهمترین عناصر کلیدی برای خرید جرثقیل استوک شما محسوب می‌شود که بسیاری از مواقع ممکن است مورد بحث واقع نشود. فضای کاری به تنهایی می‌تواند بسیاری از عوامل تعیین کننده در خصوص نوع جرثقیل سقفی شما را تحت تاثیر قرار دهد. برای مثال بسیاری از مواد شیمیایی به پلاستیک واکنش نشان می‌دهند یا سبب خوردگی فلز می‌شوند. گرما و رطوبت منجر به داغ شدن بیش از حد موتور می‌شود. هم چنین روغن‌های برش سبب شکنندگی پی‌وی‌سی می‌شوند. در نتیجه جرثقیل انتخابی شما باید بسته به محیط کاری دارای قابلیت‌های منحصر به فردی باشد.

جرثقیل سقفی دماگ دست دوم

در حین خرید جرثقیل سقفی استوک دست دوم باید توجه داشته باشید که شرایط محیطی و اقلیمی و … چه تاثیراتی در دستگاه و تجهیزات شما خواهد داشت. به خصوص گرد و غبار، دماهای بالا و پایین، قرار گرفتن در معرض نور و ارتفاع و رطوبت از عوامل بسیار جدی و تاثیرگذار در خرید جرثقیل دست دوم به شمار می‌روند. ارتفاع می‌تواند بر خنک کننده قطعات الکترونیکی دستگاه تاثیر گذاشته و اجازه اتلاف گرما را ندهد. تغییرات شدید دما منجر به تراکم و خوردگی قطعات می‌شود. هم چنین سرما می‌تواند سبب منجمد شدن قطعات پلاستیکی و الکتریکی شود. گرمای بیش از حد نیز بر موتور و اجزای الکتریکی تاثیر گذاشته و سبب تبدیل روان کننده‌ها به مایع می‌شود.

قیمت خرید جرثقیل سقفی استوک دست دوم

انتخاب جرثقیل سقفی با ظرفیت مناسب منجر به افزایش طول عمر دستگاه می‌شود. هم چنین این مورد از خوردگی‌های ناخواسته نیز جلوگیری می‌کند. ظرفیت مورد نیاز شما به عنوان راهنمای خرید جرثقیل سقفی دست دوم نیز محسوب می‌شود. سنگین بودن بار می‌تواند علمیلات را کند و سبب اتلاف هزینه و زمان شود. هم چنین ظرفیت بار بسیار زیاد می‌تواند منجر به شکست، پارگی، سقوط و آسیب احتمالی شود. در حالت کلی می‌توان گفت تناژ یا میزان ظرفیت وزن قابل حمل در قیمت گذاری جرثقیل‌های سقفی محسوس‌تر است. مسلما هر چقدر یک جرثقیل توان و ظرفیت بالاتری داشته باشد، قیمت بیشتری نسبت به سایر جرثقیل‌ها خواهد داشت. در نتیجه قیمت جرثقیل سقفی استوک 5 تنی نسبت به جرثقیل سقفی استوک یک تنی بیشتر می‌باشد.

جرثقیل سقفی بغاری دست دوم

از دیگر عوامل موثر در قیمت خرید جرثقیل سقفی سوله استوک دست دوم می‌توان به نوع سیم بکسلی گرانش، عرض دهانه‌ی سوله، ارتفاع باربری، تک پل یا دو جفت بودن و … اشاره نمود. در تولید و ساخت جرثقیل‌های سقفی از دو نوع کابل استفاده می‌شود. کابل‌های تسمه‌ای برای جرثقیل‌های تناژ پایین و کابل‌های زنجیری برای جرثقیل‌های تناژ بالا استفاده می‌شود. در این راستا جرثقیل‌هایی که دارای کابل زنجیری هستند نسبت به کابل تسمه‌ای از قیمت بیشتری برخوردار می‌باشند. عرض دهانه‌ی سوله از عوامل بسیار مهم و اصلی در قیمت تمام شده جرثقیل سقفی به شمار می‌رود. هر چقدر عرض سوله بزرگتر باشد، جرثقیل به شکل تصاعدی افزایش قیمت خواهد داشت. چرا که در این راستا نیروی وارد شده به مرکز پل زیاد شده و همین امر سبب خم شدن و شکستن پل می‌شود که از نظر ایمنی از اهمیت زیادی برخوردار است.

باید و نباید‌ها در خرید جرثقیل دست دوم

خرید جرثقیل سقفی استوک دست دوم یک انتخاب بسیار هوشمندانه و منطقی برای سرمایه گذاری به شمار می‌رود. با توجه به مزایای استفاده از جرثقیل سقفی در صنایع مختلف و کاهش هزینه‌های انجام کار، خرید این دستگاه مورد توجه بسیاری از کارفرمایان قرار گرفته است. استفاده از جرثقیل‌های سقفی سبب کاهش مصرف انرژی و سرعت بخشیدن به انجام کار می‌شود. با توجه به اینکه جرثقیل تنها با فشرده شدن چند کلید توسط اپراتور کنترل می‌شود، کار با آن نیاز به مهارت خاص ندارد. در خرید جرثقیل سقفی استوک دست دوم باید توجه داشته باشید که محصول انتخابی شما از نظر سلامت و کارایی مورد تایید کارشناسان و مهندسین باشد. برخی مواقع ممکن است کیفیت بسیار پایین و دست دوم بودن جرثقیل سبب اتمام طول عمر مفید دستگاه شده باشد. عدم توجه به این مورد می‌تواند سبب شکست در سرمایه گذاری و وارد شدن خسارت‌های مالی و جانی بسیار شود.

وینچ بالابر ترولی 4 کاره دست دوم

در خرید جرثقیل سقفی استوک دست دوم به کشور سازنده و برند آن دقت داشته باشید. موتورهای یک جرثقیل به عنوان مولد انرژی موتور محرک آن، نقش بسیار مهمی در عملکرد دستگاه ایفا می‌کنند. به همین منظور در حین خرید به کیفیت و کشور سازنده موتور جرثقیل توجه کنید. موتورهای چینی به علت بهای کمتر سبب کاهش هزینه نهایی جرثقیل می‌شوند. این موضوع شاید در وهله اول خوشایند باشد اما در آینده نزدیک می‌تواند خسارت‌های بسیاری را بر جای بگذارد. موتورهای آلمانی و آمریکایی گزینه‌های بسیار مناسب در عین حال گران قیمتی برای جرثقیل‌های سقفی به شمار می‌روند.

نکات دانستنی در خرید جرثقیل سقفی استوک

مسائل ایمنی پیش از خرید جرثقیل سقفی استوک دست دوم بسیار مهم می‌باشد. بهتر است بررسی کنید که آیا خطری وجود دارد که ممکن است اپراتورهای شما در حین استفاده از جرثقیل استوک در معرض آن قرار گیرند؟ همواره اطمینان حاصل کنید که جرثقیل شما دارای یک درایو فرکانس تغییر برای حرکت دستگاه و چرخ دستی است. هم چنین رادیو کنترل سبب می‌شود که بتوانید اپراتورهای خود را از بار دورتر نگه دارید. قیمت خرید جرثقیل سقفی استوک دست دوم به عوامل متعددی بستگی دارد. برای مثال ظرفیت جرثقیل، سرعت جرثقیل، کاربرد و ایمن بودن جرثقیل از جمله عوامل موثر بر قیمت جرثقیل‌های دست دوم به شمار می‌روند. خریداران و سرمایه گذاران می‌تواند با بررسی هر یک از این موارد از کیفیت دستگاه مدنظر اطمینان حاصل نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

استعلام قیمت جرثقیل و قطعات