جرثقیل قلی‌زاده (هوک)

راهنمای خرید جرثقیل سقفی سیم بکسلی

جرثقیل سقفی سیم بکسلی به عنوان یکی از قوی‌ترین و پراستفاده‌ترین جرثقیل‌های سقفی شناخته می‌شود. در جرثقیل‌های قدیمی، برای بالا بردن بارهای مختلف از زنجیرها استفاده می‌کردند. هر چند امروزه نیز جرثقیل‌های زنجیری کاربرد خودشان را حفظ کرده‌اند. اما به مرور زمان، سیم بکسل توانست جای زنجیر را در جرثقیل‌ها بگیرد. جرثقیل قلی زاده، یکی از مجموعه‌هایی است که انواع جرثقیل‌های سقفی سیم بکسلی را از اروپا وارد می‌کند. برای سفارش و خرید جرثقیل سیم بکسلی از این شرکت می‌توانید با شماره‌های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید. در این مقاله می‌خواهیم به صورت اختصاصی به معرفی جرثقیل سیم بکسلی، کاربردها و مزایای این جرثقیل بپردازیم.

 

جرثقیل سقفی سیم بکسلی چیست؟

جرثقیل سقفی سیم بکسلی جرثقیلی است که در سقف سالن و فضاهای بسته برای حمل و جابجایی بارهای سنگین از آن استفاده می‌شود. این جرثقیل‌ها می‌توانند بار را تا ارتفاع‌های بسیار زیاد بالا ببرند. همان‌طور که از نام این جرثقیل پیداست، از سیم بکسل به جای زنجیر برای بلند کردن بارها استفاده می‌کند. سیم بکسلی، سیمی فولادی بسیار ضخیم است که از تابیده شدن سیم‌های فولادی به هم ساخته می‌شود. این سیم‌ها دارای مقاومت و استحکام فوق‌العاده‌ای هستند.

خرید جرثقیل سقفی سیم بکسلی

سیم بکسل در جرثقیل سقفی سیم بکسلی به صورت ناگهانی شروع به پاره شدن نمی‌کند. بلکه پاره شدن از سیم‌های بیرونی به تدریج شروع می‌شود. بنابراین به آسانی می‌توان علائم فرسودگی سیم بکسل را تشخیص داد. جرثقیل‌های سیم بکسلی نسبت به جرثقیل‌های زنجیری دارای هزینه تعمیر و نگهداری بالاتری هستند. همچنین سیم بکسل باید هر چند وقت یکبار تعویض شود که این خود هزینه‌های بیشتری را می‌طلبد. جرثقیل‌های سیم بکسلی همگی با نیروی برق کار می‌کنند.

جرثقیل سقفی سیم بکسلی چگونه کار می‌کند؟

مکانیزم کارکرد جرثقیل سقفی سیم بکسلی کاملاً پیشرفته بوده و متمایز از کارکرد جرثقیل‌های سقفی زنجیری است. جرثقیل سیم بکسلی با استفاده از اجزای مهم خود یعنی وینچ که شامل موتور، گیربکس، درام و سیم بکسل است، کار می‌کند. موتور جرثقیل وظیفه دارد که نیروی الکتریکی را به نیروی مکانیکی تبدیل نماید. گیربکس گشتاور خروجی موتور را افزایش داده و نیروی لازم را به درام منتقل می‌کند. درام بخشی از وینچ جرثقیل است که با چرخش خود، باعث حرکت سیم بکسل و بالا و پایین آمدن بار می‌شود. درام در قطرها و اندازه‌های مختلفی وجود دارد.

سیم بکسل از یک سو به درام و از سوی دیگر به قلاب متصل است. بار به صورت مستقیم به قلاب وصل می‌شود. کارکرد جرثقیل سقفی سیم بکسلی نسبت به انواع جرثقیل‌های سقفی دیگر پیچیده‌تر می‌باشد. ویژگی بسیار مهم این جرثقیل‌ها، ظرفیت و تناژ بار بسیار بالای آن‌ها است. به صورتی که می‌توان به آسانی بارهای چند صد تنی را با آن‌ها جابجا کرد. امنیت بسیار بالای جرثقیل‌های سیم بکسلی، ریسک استفاده از جرثقیل را کاهش می‌دهد.

جرثقیل سیم بکسلی در چه مواردی کاربرد دارد؟

جرثقیل سقفی سیم بکسلی به دلیل ویژگی‌هایی که دارد، می‌تواند در انواع صنایع و حوزه‌ها کاربرد داشته باشد. در واقع هر جا که نیاز به جابه‌جایی بارهای بسیار سنگین باشد، نیاز به وجود یک جرثقیل سیم بکسلی احساس می‌شود. زیرا تناژ بسیار بالای این جرثقیل‌ها، آن‌ها را برای صنایع سنگین کاربردی‌تر کرده‌اند.

راهنمای خرید جرثقیل سقفی سیم بکسلی اشتال

کارخانه‌های ساخت قطعات، فولادسازی، صنایع مربوط به گاز و پتروشیمی، خودروسازی و ساخت ماشین‌آلات صنعتی و … جزء این کاربردها هستند. همچنین از این جرثقیل سقفی سوله در تناژ پایین تر برای انبارها، سوله‌ها، معادن، صنایع غذایی و کارگاه‌های مختلف تولیدی استفاده می‌شود. مهم‌ترین کاربرد جرثقیل سیم بکسلی در خطوط مونتاژ کارخانه‌ها برای بالا بردن و پایین آوردن بارهای مختلف است.

مزایای استفاده از جرثقیل سیم بکسلی

استفاده از جرثقیل سقفی سیم بکسلی مزیت‌های فراوانی دارد. یکی از مهم‌ترین مزایای این جرثقیل‌ها، کلاس کاری بالای آن‌ها است. یعنی می‌توان بدون محدودیت از آن‌ها برای جابه‌جایی انواع بارهای سنگین بهره برد. مزیت دیگر آن‌ها، داشتن ایمنی بالا در محل کار می‌باشد. تنوع بالا در انواع این جرثقیل‌ها، موجب کاربرد گسترده آن‌ها شده است. بنابراین نمی‌توان محدودیتی خاص برای کاربرد این جرثقیل‌ها در نظر گرفت.

از دیگر مزایای این جرثقیل، نصب و راه‌اندازی آن‌ها در سقف سالن است. بنابراین این جرثقیل‌ها کمترین جا را اشغال می‌کنند و اصلاً دست و پاگیر نیستند. کار کردن با این جرثقیل‌ها بسیار آسان است و نیازی به نیروی متخصص ندارد. جرثقیل‌های سیم بکسلی تأثیر مهمی در افزایش راندمان کار دارند.

انواع جرثقیل سقفی سیم بکسلی

جرثقیل سقفی سیم بکسلی انواع مختلفی دارد. عمده تفاوت این جرثقیل‌ها مربوط به وینچ آن‌ها است. این وینچ‌ها در انواع دوکاره و چهارکاره و دو سرعته و یک سرعته ساخته می‌شوند. جرثقیل‌های یک سرعته عموماً دارای سرعت تند هستند. بنابراین برای انجام کارهایی که به دقت بالا احتیاج دارند، مناسب نمی‌باشند. اما جرثقیل‌های دو سرعته دارای دو نوع سرعت تند و کند هستند. بنابراین می‌توان در جابه‌جایی‌های حساس به خوبی از آن‌ها استفاده کرد.

جرثقیل سقفی سیم بکسلی دماگ آلمان

 

جرثقیل سقفی سیم بکسلی همچنین در انواع یک پل و دو پل ارائه می‌شود. جرثقیل‌های دو پل دارای تناژ حمل بار بسیار بیشتری هستند. بنابراین برای صنایع سنگین بیشتری کاربرد دارند. جرثقیل‌های یک پل ظرفیت کمتری دارند و برای فضاهایی با متراژ محدود مناسب هستند. جرثقیل دو پل برای دهانه سالن بیشتر از 15 متر و جرثقیل یک پل برای سالنی با دهانه کمتر از 15 متر به کار می‌روند.

نکات مهم در خرید جرثقیل سیم بکسلی

در خرید جرثقیل سقفی سیم بکسلی باید به تناژ حمل بار جرثقیل، متراژ سالن و بودجه خود توجه کنید. مسلماً جرثقیل‌های سیم بکسلی در تناژهای مختلف طراحی و تولید می‌شوند. بنابراین ابتدا باید به نیاز خود توجه کنید. چون ظرفیت حمل بار جرثقیل باید متناسب با حجم کاری آن در صنایع باشد. مورد دیگر که بسیار مهم است عرض دهانه سالن است. اگر دهانه سالن دارای عرض کمی باشد باید از جرثقیل‌های یک پل با ابعاد کوچک استفاده کرد. بودجه در خرید جرثقیل سقفی بسیار مهم است. زیرا انواع جرثقیل‌ها با توجه به ویژگی‌های خود دارای قیمت خرید مشخصی هستند. جرثقیل‌های دو پل گران‌تر از جرثقیل‌های یک پل تمام می‌شوند اما به دلیل توان بالا برای تناژهای بیشتر نیاز است تا از آن‌ها استفاده شود.

قیمت جرثقیل سقفی سیم بکسلی

ب

رای اطلاع از جدیدترین قیمت جرثقیل سقفی سیم بکسلی می‌توانید با کارشناسان فروش مجموعه جرثقیل قلی‌زاده در ارتباط باشید. جرثقیل قلی زاده، سال هاست که در حوزه طراحی، ساخت، فروش و نصب انواع جرثقیل سقفی فعالیت مستمر دارد. این شرکت انواع تجهیزات بالابر را با قیمت بسیار مناسب به مشتریان خود عرضه می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

استعلام قیمت جرثقیل و قطعات