جرثقیل قلی‌زاده (هوک)

قیمت موتور جرثقیل سقفی و بهترین روش خرید وینچ

قیمت موتور جرثقیل سقفی یکی از فاکتور‌های مهم در انتخاب و خرید این نوع بالابر است. موتور نیروی محرکه جرثقیل است که به عنوان بخش بسیار مهم و کاربردی این دستگاه بشمار می‌آید. در صورتی که این قطعه از کیفیت و مرغوبیت بالایی برخوردار باشد تا حد زیادی ایمنی و کاربردی بودن بالابر تضمین خواهد شد. بنابراین در زمان خرید دستگاه و یا موتور به عنوان قطعه یدکی بهتر است علاوه بر قیمت، مرغوبیت آن را نیز در نظر گرفته شود.

جهت اطلاع از قیمت موتورگیربکس جرثقیل سقفی و مشاوره در خصوص خرید آن با ما تماس بگیرید

لازم به ذکر است که قیمت جرثقیل سقفی تا حد زیادی به نوع برند و شرکت سازنده آن بستگی دارد (برای مثال قیمت جرثقیل اشتال با قیمت بالابر دماگ متفاوت است). به عنوان مثال می‌توان به قیمت بالای برند‌های خارجی و وارداتی نسبت به برند‌های ایرانی اشاره کرد. در صورت نیاز به خرید هر نوع موتور بالابر سقفی حتماً به مجموعه جرثقیل قلی‌زاده مراجعه نمایید.

موتور گیربکس وینچ بالابر دماگ

نکته حائز اهمیت بعدی در رابطه با قیمت موتور جرثقیل سقفی آن است؛ در صورتی که جرثقیل برقی باشد موتور از طریق گیربکس به چرخ‌های دستگاه اتصال پیدا می‌کند. همچنین چرخ‌های آن بر روی ریل‌ها قرار گرفته و تا انتهای یک محیط کشیده خواهند شد. بنابراین قیمت موتور‌های برقی نسبت به موتور‌های مکانیکی بالا می‌باشد که بدون شک کیفیت و کارایی آن‌ها نیز تا حد زیادی بالا و قابل قبول است.

قیمت موتور جرثقیل سقفی و ویژگی‌های آن

قیمت خرید وینچ استوک تا حد زیادی بر اساس ویژگی‌های آن تعیین می‌شود. موتور جرثقیل سقفی اگر از قابلیت و قدرت تحمل بالایی برخوردار باشد یک

محصول کاربردی و مرغوب بشمار می‌آید. در نتیجه ممکن است قیمت آن نیز نسبت به موتور‌های ضعیف‌تر بالا باشد. علاوه بر آن چنین موتوری دارای قابلیت چرخش در هر ۲ طرف بوده و به سرعت گرم نخواهد شد. همچنین این نوع موتور برای هر عملیاتی دارای راه‌اندازی و توقف زیادی می‌باشد. از سرعت معمولی یا پایین برخوردار بوده و بار را به صورت ایمن و دقیق حمل می‌کند.

به طور کلی موتور مربوطه برای کاربرد‌های جرثقیل سقفی طراحی و ساخته شده است. در نتیجه قیمت موتور جرثقیل سقفی با قیمت موتور سایر جرثقیل‌های دیگر متفاوت است. این نوع موتور در اصل یک قطعه و هسته یکپارچه می‌باشد. از آن در جهت انجام حرکات مداوم و متناوب حمل و بالا بردن و یا حرکات در چرخه‌های کاری دستگاه استفاده می‌شود. در حقیقت این گیربکس، سیستم کنترل و موتور سه عنصر مهم هستند که در کنار هم هسته بالابرنده نامیده می‌شوند. یک موتور کارآمد و باکیفیت که دارای قیمت بالاتری نسبت به موتور‌های معمولی است انرژی کمتری مصرف می‌کند. قیمت موتور این دستگاه با توجه به میزان قدرت کیلووات متغیر است. بنابراین مدل‌های متنوع گیربکس جرثقیل را می‌توان بر اساس نیاز در بازار تهیه کرد.

جرثقیل‌های سقفی بر طبق میزان قدرت جابجایی دسته‌بندی می‌شوند. به این معنی که هر چه مقدار توان جرثقیل بالاباشد، از الکتروموتور و گیربکس قوی‌تری در طراحی و تولید آن استفاده شده است. بنابراین کاملاً طبیعی است که چنین دستگاه‌هایی از قیمت بالایی برخوردار باشند.

موتورگیربکس و وینچ جرثقیل سقفی اشتال

قیمت موتور جرثقیل سقفی و اهمیت وجود موتور

اهمیت موتور از دیگر فاکتور‌های تعیین‌کننده قیمت وینچ جرثقیل سقفی است. زیرا کلیه عملکرد‌های این دستگاه از قدرت بالابری گرفته تا حرکات جرثقیل به وسیله الکتروموتور سه فاز یا تک فاز متصل به گیربکس کنترل می‌شوند. علاوه بر آن موارد ایمنی مرتبط با جرثقیل سقفی و عملکرد قطع کن‌های مدار فرمان و سیستم اورلود آن نیز به موتور جرثقیل مربوط می‌باشند. بنابراین با توجه به موارد ذکر شده می‌توان به اهمیت موتور در این نوع جرثقیل پی برد.

 

قیمت موتور جرثقیل سقفی و پلاک موتور

همان گونه که می‌دانید نوع و مدل دو عامل تأثیر‌گذار در تعیین قیمت موتور جرثقیل سقفی می‌باشند که لازم است در زمان خرید آن‌ها را مد نظر قرار داد. بنابراین برای تعیین نوع موتور، باید قابلیت خواندن پلاک موتور را نیز در نظر گرفت. نوع موتور در قسمت بالا و سمت چپ پلاک درج شده است. در قسمت پایین آن هم محدوده فرکانس، دور خروجی موتور و سرعت گیربکس بر دقیقه نیز قید شده است. علاوه بر آن تعداد دور خروجی موتور و تعداد دور خروجی گیربکس در دقیقه را نیز می‌توان در این قسمت از موتور مشاهده نمود.

انواع عایق‌بندی موتور جرثقیل سقفی

از دیگر موارد تعیین‌کننده قیمت خرید جرثقیل سقفی دست دوم نوع عایق کاری آن است. عایق‌بندی موتور این دستگاه را بر اساس درجه حرارت موتور در محیط‌های مختلف کاری در نظر می‌گیرند. عایق کاری موتور جرثقیل سقفی به ۴ کلاس F، B، A و H دسته‌بندی می‌شود. هر کدام با توجه به نوع کلاس طبقه‌بندی شده می‌توانند در دمای مجاز مشخصی کار کنند. لازم به ذکر است که دمای کاری موتور بر عملکرد و طول عمر مفید آن تأثیر قابل توجهی دارد. بنابراین در زمان خرید موتور این دستگاه توجه به این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد. در واقع هر چه سیستم عایق‌بندی بهتر و نوع کلاس آن بالاتر باشد موتور از قیمت بالای برخوردار است.

موجودی انبار از موتور گیربکس و جرثقیل سقفی آلمانی

نکات مهم در زمان خرید جرثقیل سقفی

علاوه بر قیمت موتور گیربکس جرثقیل سقفی در زمان خرید باید به نکات مهم دیگری نیز توجه کرد. توجه به این نکات تا حد زیادی تضمین‌کننده سلامت و ایمنی جرثقیل سقفی در زمان استفاده خواهند بود. علاوه بر آن میزان کارایی آن را نیز افزایش می‌دهد. موتور این دستگاه باید متناسب با عواملی همچون:

  • کاربرد‌های جرثقیل سقفی
  • مقدار مصرف انرژی آن
  • نوع کاربری جرثقیل طراحی شده باشد.

در واقع یک موتور مناسب و با قیمت‌ایده‌آل باید در یک چرخه کاری معمولی به جریان کمتر، انرژی کم و گشتاور کمتری نیاز داشته باشد. همچنین باید دارای سایز و ابعاد متناسبی بوده و از سرعت تطبیقی قابل قبولی نیز برخوردار باشد. علاوه بر آن جهت خرید یک موتور با قیمت مناسب و کارایی بالا باید نکات ذیل را مد نظر قرار داد.

  • تعداد استپ‌ها و استارت‌ها
  • درایو خودکار جهت تغییر سرعت بالابر
  • محدوده توان الکتروموتور
  • ترمز مگنت

جمع‌بندی

خرید جرثقیل سقفی بر اساس موارد و عوامل مختلفی تعیین می‌شود. از جمله این عوامل نوع موتور است که آن را در مدل صنعتی، حلزونی و خورشیدی طراحی و تولید می‌نمایند. هر کدام از این موتور‌ها از قیمت متفاوتی برخوردار هستند که این عامل نیز به ساختار و ویژگی‌های آنان در ارتباط است. لازم به ذکر است که مجموعه جرثقیل قلی‌زاده تأمین‌کننده و فروشنده انواع موتور جرثقیل سقفی در کشور است که انواع موتور این دستگاه را با کیفیت بالا برای خریداران تأمین می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

استعلام قیمت جرثقیل و قطعات