جرثقیل قلی‌زاده (هوک)

خرید کفشک ترمز جرثقیل سقفی- ترمز کفشکی موتور بالابر

همانطور که می‌دانید، جرثقیل‌های سقفی جزو مهمترین ابزار‌ها برای سرعت بخشیدن به تولید کارخانجات و کارگاه ها در سوله ها هستند. جرثقیل‌های صنعتی در دو مدل جرثقیل سقفی و جرثقیل دروازه‌ای طبقه بندی می‌شوند. جرثقیل سقفی معمولا در همه پروژه‌های صنعتی سرپوشیده برای مثال در سوله ها و فضاهای بسته استفاده می‌شود. جرثقیل دروازه‌ای اما بیشتر در مناطق صنعتی سر باز برای بارگیری و تخلیه انواع کالا از قبیل محصولات سنگین، فولاد، مصالح ساختمانی با وزن بالا و غیره کاربرد دارد.

قطعات یدکی و مصرفی بالابرها مصرفی هستند به مرور زمان فرسوده می‌شوند و قطعات آن‌ها نیاز به تعمیر پیدا می‌کنند. در ادامه این متن می‌خواهیم با قطعات یدکی جرثقیل دروازه‌ای و همچنین اجزای جرثقیل سقفی آشنا شویم.

ترمز کفشکی موتور بالابر

 

ترمز کفشکی جرثقیل

یکی از مهمترین قطعات مصرفی در بالابرهای کارگاهی، کفشک ترمز جرثقیل سقفی- فلکه لنت، کاسه لنت و مهره پشت فلکه لنت آن است. همانطور که می‌دانید بالابر‌ها وظیفه حمل کالاها و تجهیزات سنگین را دارند. از همین رو عملکرد صحیح قطعات یدکی بالابر از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

اگر یکی از قطعات یدکی جرثقیل به درستی کار نکند، می‌تواند در عملکرد کلی این دستگاه تاثیر گذار باشد.

همانطور که پیشتر اشاره کردیم، وظیفه اصلی جرثقیل انتقال بار بین طبقات است از همین رو می‌توان گفت مهمترین قطعه آن ترمز کفشکی موتور بالابر  است.

عملکرد کفشک ترمز بالابر

کفشک ترمز جرثقیل سقفی یک سیستم ترمز قدرتمند است که روی جرثقیل‌های سقفی و ریل‌های آن نصب می‌شود. عملکرد کفشک ترمز بالابر با کنترلر‌های دستگاه مشخص می‌شود و این قطعه می‌تواند جرثقیل را در مکانی که شما می‌خواهید متوقف کند. همچنین با قفل شدن این کفشک‌ها روی شیار‌های ریل، از جلو و عقب رفتن جرثقیل و محتویات آن جلوگیری می‌شود.

عملکرد این قطعه بسیار ساده است. ترمز کفشکی عمدتا به عنوان ترمز ثانویه دستگاه یا ترمز اضطراری استفاده می‌شود. اگرچه که در برخی از جرثقیل‌ها می‌توان از آن به عنوان ترمز اصلی استفاده کرد.

در بین قطعات یدکی بالابر ترمز کفشکی یکی از مهمترین آن‌ها است. چراکه عملکرد صحیح آن می‌تواند ایمنی پروژه را تضمین کند و از تصادفات و اتفاقات ناگوار جلوگیری کند. از همین رو اگر نقصی در ترمز کفشکی موتور بالابر احساس می‌کنید بهتر است سریع‌تر برای عیب یابی یا تعویض آن اقدام کنید.

کفشک ترمز جرثقیل سقفی

اجزای ترمز کفشکی

مانند دیگر قطعات یدکی جرثقیل سقفی یا دروازه‌ای، ترمز کفشکی نیز از اجزای مختلفی تشکیل شده است. هر یک از این اعضا عملکرد مختص به خودشان را دارند و نقص در هر یک از آن‌ها می‌تواند عملکرد کلی سیستم را با مشکل مواجه کند.

این سیستم متشکل از چند قطعه اصلی به نام‌های فلکه لنت، کاسه لنت و مهره پشت فلکه لنت می‌باشد. لنت‌ها به صورت جفتی چفت می‌شوند و عملکرد ترمز را اجرا می‌کنند. علاوه بر این قطعات روی بدنه اصلی ترمز کفشکی مهره‌ای وجود دارد که توسط فنر و پین روی ریل ترمز نصب می‌شود.

این سیستم توسط یک رانشگر اصلی که در موتور گیربکس جرثقیل یا الکتروموتور آن است، متوقف یا شروع به کار می‌کند. به عبارت دیگر رانشگر می‌تواند سیستم کفشک ترمز جرثقیل سقفی را متوقف کند و کار جرثقیل ادامه پیدا می‌کند.

قیمت ترمز کفشکی موتور بالابر 

همانطور که می‌دانید جرثقیل‌ها و قطعات آن‌ها جزو کالاهای وارداتی هستند. یک روز نبودن این ابزار‌های کاربردی در محیط کارگاهی می‌تواند به اندازه چند هفته کار را عقب بیندازد. قیمت این ابزار‌ها با توجه به برند سازنده و کشور تولید کننده می‌تواند متفاوت باشد.

جرثقیل قلی زاده به عنوان یکی از اصلی‌ترین و معتبرترین وارد کننده انواع قطعات یدکی بالابر سالهاست در ایران فعالیت می‌کند. این کمپانی به صورت تخصصی برند‌هایی که در ادامه اشاره خواهیم کرد را به ایران وارد کرده و عرضه می‌کند.

  • قطعات یدکی دماگ
  • قطعات یدکی اشتال
  • قطعات یدکی آبوس

از همین رو اگر جرثقیل شما با برند‌های دماگ، اشتال، آبوس دچار اختلال در عملکرد کلی یا کفشک ترمز شده است می‌توانید از طریق مراجعه به وبسایت جرثقیل قلی زاده کفشک ترمز جرثقیل سقفی ( همچنین کاسه لنت و مهره پشت فلکه لنت) را خریداری کنید.

همچنین اگر در روند سفارش یا انتخاب قطعه مورد نیاز با مشکل مواجه شدید، می‌توانید با کارشناسان تلفنی یا آنلاین این مجموعه در ارتباط باشید.

 

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

استعلام قیمت جرثقیل و قطعات