جرثقیل قلی‌زاده (هوک)

فروش تسمه جرثقیل و بالابر

تسمه جرثقیل و بالابر یکی از ادوات و تجهیزات بسیار مهم صنعتی است که در ماشین آلات بالابر به کار می‌رود. تسمه‌ها علاوه بر صنایع مختلف حتی در جابه‌جایی ساده وسایل نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. مثلاً در هنگام اسباب‌کشی جهت محکم کردن بار‌ها از تسمه‌ها بهره می‌برند. اما مسلماً تسمه حمل بار مربوط به جرثقیل و بالابر‌ها با این نوع تسمه‌ها بسیار متفاوت است. زیرا تسمه حمل بار جرثقیل، دارای استحکام و مقاومت بسیار بالایی می‌باشد.

مشخصات و ویژگی‌های خاص این تسمه‌ها آن‌ها را به کمک‌رسان و تکمیل‌کننده بسیار مناسبی برای انواع سیم بکسل و حتی زنجیر، تبدیل می‌کند. در این بخش از مقالات وب‌سایت جرثقیل سقفی قلی‌زاده می‌خواهیم به معرفی تسمه جرثقیل و بالابر، انواع، کاربرد‌ها و قیمت آن به صورت کامل بپردازیم تا نکاتی چند در این باره را به شما عزیزان ارائه کرده باشیم.

تسمه جرثقیل و بالابر چیست؟

مزایای استفاده از تسمه جرثقیل و بالابر

 

تسمه جرثقیل و وینچ بالابر، تسمه‌هایی هستند که برای حمل بار یا بالا بردن بار در جرثقیل‌ها و بالابر‌های مختلف استفاده می‌شوند. این تسمه‌ها را از جنس پارچه‌های الیاف مصنوعی در شکل‌ها، اندازه‌ها و ضخامت‌های مختلف می‌سازند. این تسمه‌ها برای جابجایی بارهایی که به تنهایی با یک قلاب، قابل حرکت نمی‌باشند به استفاده می‌شوند، به این شکل که از یک طرف به هوک آویز شده و از طرف دیگر به نقاط محتلفی از بار، آویز می‌شود.

الیاف پلاستیکی به کار رفته در ساخت تسمه سیار محکم بوده و ویژگی‌های بسیار خوبی به آن می‌بخشد. این تسمه‌ها، قادر به تحمل بار‌های بسیار سنگین بوده و به هیچ عنوان پاره نمی‌شوند. کارخانه‌های مختلف، برند‌های مختلف تسمه را به بازار عرضه کرده‌اند. بر روی هر تسمه نام کارخانه سازنده (برند)، کد رهگیری، شماره و علامت استاندارد، حد مجاز بار و جنس آن حک خواهد شد. توجه به این مشخصات در هنگام خرید تسمه جرثقیل کارگاهی ضروری است.

چرا در انتهای سیم بکسل از تسمه حمل بار استفاده می‌کنند؟

تسمه جرثقیل و بالابر جایگزین مناسبی برای سیم بکسل نیست اما زمانی که نشود از سیم، به تنهایی استفاده شود نیاز به تسمه خواهد بود. سیم بکسل‌ها بسیار محکم هستند اما فقط می‌توانند بار را از یک نقطه مشخص بلند کند زیرا به یک قلاب متصل شده و تمام انرژی بالابری را به یک قسمت از بار منتقل می‌کند. درنتیجه برای حمل بار‌های سنگین و حساس با مشکل مواجه می‌شود.

با اضافه کردن تسمه، نقاط بیشتری را می‌توان تحت نیروی کششی و بالابری قرار داد و نیز سطح مقطع بیشتری را ایجاد کرد تا بارهای حساس آسیب نبینند. باید مدنظر داشت که به هیچ عنوان، تسمه‌ها (خصوصا در بارهای سنگین‌تر) نمی‌توانند جایگزین زنجیر یا سیم‌بکسل باشند چرا که خطرات زیادی را به خاطر پارگی ناگهانی ایجاد می‌کنند. این امر احتمال آسیب رسانی به بار‌های حساس و سنگین و نیروی انسانی را بیشتر می‌کند.

کاربرد‌های تسمه جرثقیل و بالابر در حمل بار کدام است؟

تسمه جرثقیل و بالابر برای حمل بار در ارتفاع‌های مختلف و جابجایی آسان و ایمن بار‌های خطرناک و حساس کاربرد دارد. این تسمه‌ها با تسمه‌هایی که در موارد مختلف استفاده می‌شوند متفات هستند و صرفا برای جرثقیل سقفی کاربرد دارند چرا که انعطاف‌پذیری بسیار بالایی داشته و مقاومت کششی آن‌ها زیاد است. همچنین به دلیل غیر‌رسانا بودن امکان ایجاد جرقه را فراهم نمی‌کنند. بنابراین انتقال بار‌ها خطرناک و قابل اشتعال با تسمه‌های مخصوص جرثقیل و بالابر انجام می‌شود. در خطوط تولید و مونتاژ کارخانه‌ها، انبار‌ها و سوله‌های مختلف نیز از تسمه حمل بار بهره می‌برند. پس از هر تسمه‌ای در این زمینه استفاده نکنید.

مزایای استفاده از تسمه جرثقیل و بالابر

 

استفاده از تسمه جرثقیل و بالابر دارای مزایای بی‌شماری است. به همین دلیل امروزه در صنایع مختلف سعی می‌کنند تسمه حمل بار را جایگزین انواع متریال‌های فولادی کنند. در این بخش به برخی از مزایای تسمه جرثقیل سقفی اشاره می‌کنیم:

• قابلیت کششی بسیار مناسبی دارند.

• انعطاف‌پذیر بوده و به دور بار پیچیده می‌شوند.

• مقاومت زیادی در برابر عوامل محیطی و پوسیدگی دارند.

• می توانند بار‌های بسیار سنگین را در تناژ‌های مختلف تحمل کنند.

• نارسانا بوده و هیچ نوع جرقه، آتش سوزی و انفجاری را ایجاد نمی‌کنند.

• به دلیل نرم بودن و سطح مقطع عرضی که دارند، هیچ فشاری به بار وارد نخواهند کرد. در نتیجه بار‌های حساس و شکننده هیچ آسیبی نمی‌بینند.

• دسترسی و خرید آن آسان بوده و از قیمت بسیار مناسب‌تری نسبت به انواع سیم بکسل برخوردار است.

انواع تسمه جرثقیل و بالابر کدامند؟

به صورت کلی، انواع تسمه جرثقیل و بالابر بر اساس نوع شکل و نوع رنگ به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شوند. از نظر شکل این تسمه‌ها به دو دسته تسمه حمل بار تخت و تسمه حمل بار گرد (شالی) دسته‌بندی خواهند شد.

تسمه حمل بار تخت

تسمه‌های تخت، پراستفاده‌ترین انواع تسمه جرثقیل و بالابر هستند که بیشتر برای لیفرانک مورد استفاده قرار می‌گیرند. این تسمه‌ها از الیاف مصنوعی ساخته شده و در دو طرف خود دارای دو چشمه بسیار مستحکم هستند. این چشمه‌ها می‌توانند به سیم بکسل و زنجیر‌های فولادی متصل شوند. سطح مقطع عریض و پهن این تسمه‌ها موجب افزایش ایمنی و راحتی آن‌ها شده است.

تسمه حمل بار گرد (شالی)

این تسمه‌ها به صورت یک تکه تولید شده و نقش اتصال دهنده را دارند. مقاومت کششی این تسمه‌ها فوق‌العاده بوده و می‌توانند تناژ‌های مختلف را تحمل کنند. برش سطحی این تسمه‌ها به صورت بیضی است و بر روی ادوات مختلف لیفتینگی نصب می‌شوند.

رنگ تسمه جرثقیل و بالابر نشان دهنده چیست؟

تسمه جرثقیل و بالابر در رنگ‌های مختلفی ارائه می‌شود. رنگ نشان دهنده میزان تحمل بار تسمه است. در زیر به معرفی برخی از پرکاربردترین رنگ‌های تسمه بالابر و میزان ظرفیت حمل بار آن‌ها خواهیم پرداخت.

• زرد: ۳ تن

• قرمز: ۵ تن

• آبی: ۸ تن

• سبز: ۲ تن

• بنفش: ۱ تن

• طوسی: ۴ تن

• قهوه‌ای: ۶ تن

• نارنجی: جابه جایی اجسام تا سقف ۱۰ تن

قیمت تسمه جرثقیل و بالابر سقفی چقدر است؟

قیمت تسمه جرثقیل و بالابر به عوامل مختلفی بستگی دارد. نوع برند، میزان تناژ حمل بار، کیفیت ساخت، عرض و… جزء این فاکتور‌های مهم هستند. مسلماً هر چه تسمه باکیفیت‌تر و ظرفیت حمل بار آن بیشتر باشد، قیمت آن نیز بالاتر می‌رود. بازرگانی قلی‌زاده باکیفیت‌ترین انواع تسمه حمل بار را با قیمت بسیار مناسب به متقاضیان ارائه می‌دهد. جهت استعلام قیمت جرثقیل سقفی و انواع تسمه حمل بار با کارشناسان فروش جرثقیل قلی‌زاده تماس بگیرید.

خرید تسمه جرثقیل و بالابر از بازرگانی قلی‌زاده

مجموعه جرثقیل قلی‌زاده سال هاست که در مقام وارد‌کننده انواع ادوات و تجهیزات مورد نیاز ماشین آلات صنعتی فعالیت دارد. می‌توانید باکیفیت‌ترین انواع تسمه جرثقیل و بالابر را در برند‌های مشهور جهانی و به صورت کاملاً اورجینال از این مجموعه تهیه نمایید. تمامی کالا‌های ارائه شده توسط بازرگانی قلی‌زاده دارای‌شناسه اصالت کالا و گارانتی نامه معتبر هستند.

جمع‌بندی

در این مقاله از سایت جرثقیل قلی‌زاده انواع تسمه جرثقیل و بالابر را همراه با قیمت و مشخصات این محصول بررسی کردیم. تسمه‌های حمل بار به دلیل مزایایی که دارند توانسته‌اند انقلاب بزرگی در صنعت حمل و نقل به پا کنند. بنابراین استفاده از آن‌ها در حمل بار بسیار حائز اهمیت دارد.

البته نحوه انتخاب تسمه مناسب و خرید آن نیز بسیار مهم می‌باشد. زیرا هر تسمه‌ای برای هر کاری مناسب نیست. برای دریافت مشاوره جهت خرید تسمه جرثقیل و بالابر مناسب حتماً با کارشناسان فروش جرثقیل قلی‌زاده در ارتباط باشید.

 

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

استعلام قیمت جرثقیل و قطعات