جرثقیل قلی‌زاده (هوک)

راهنمای خرید جرثقیل سقفی + گارانتی

همان طور که قبلاً اشاره کردیم، جرثقیل‌های سقفی در انواع زیاد و با ویژگی‌های مختلفی تولید می‌شوند. همچنین کاربردهای جرثقیل سقفی شامل موارد گوناگون می‌شود. در واقع این جرثقیل‌ها در میزان تناژ بار قابل حمل، ارتفاع، ابعاد و… بسیار با هم متفاوت هستند. در نتیجه این تنوع موجب سردرگمی خریداران جهت انتخاب جرثقیل مناسب خود خواهد شد. اما دیگر نگران نباشید. زیرا نیاز به سردرگمی و دودول شدن نیست.

ما در این بخش می‌خواهیم به مهم‌ترین پارامتر‌هایی بپردازیم که در هنگام خرید کردن باید به آن‌ها توجه کنید. با در نظر گرفتن این پارامتر‌ها و نکات در هنگام خرید، قطعاً می‌توانید بهترین و مناسب‌ترین جرثقیل سقفی مناسب شرایط کاری خود را خریداری نمایید.

نوع بار

اولین نکته مهم در نظر گرفتن نوع بار است. شکل بار، حجم بار و وزن بار بسیار مهم است. جرثقیلی که خریداری می‌کنید، باید کاملاً هماهنگ و متناسب با نوع بار شما انتخاب شود. مثلاً جرثقیلی که در صنایع پتروشیمی به کار می‌رود، برای صنایع نساجییا ماشین کاری مناسب نیست. زیرا هم شکل بار و هم تناژ آن‌ها با هم متفاوت است.

ظرفیت بالابر سقفی

به ظرفیت بالابر سقفی و میزان قدرت موتور گیربکس جرثقیل توجه ویژه داشته باشید. دقت کنید که همیشه ظرفیت جرثقیل باید بیشتر از تناژ باری باشد که شما با آن سروکار دارید. مثلاً اگر با بار‌های ۵ تنی سروکار دارید، حتماً باید ظرفیت جرثقیل بسیار بیشتر از ۵ تن باشد. این گونه هم ایمنی کار بالا می‌رود و هم از استهلاک جرثقیل کاسته می‌شود.

ابعاد جرثقیل سقفی و وضعیت سازه

مورد مهمی که هنگام خرید جرثقیل مهم است، ابعاد جرثقیل و سازگاری آن با دهانه سازه می‌باشد. یعنی برای سازه‌هایی که دهانه کوچک دارند، نمی‌توان از جرثقیل سقفی‌های غول پیکر دو پل استفاده کرد. همچنین اگر بدنه سازه ضعیف باشد، نمی‌تواناز جرثقیل‌های سنگین بهره برد. بنابراین سازه می‌توانندیک نوع محدودیت جهت خرید جرثقیل سقفی ایجاد کند.

ارتفاع جرثقیل

در هنگام خرید جرثقیل به ارتفاع بالابری آن دقت کنید. اگر در محیط کار شما لازم است بار‌ها تا ارتفاع زیادی بالا بروند، باید سراغ جرثقیل‌های دوپل بروید. همچنین ارتفاع جرثقیل باید با ارتفاع سازه هماهنگ باشد. یعنی سازه به اندازه‌ای بزرگ باشد که به جرثقیل اجازه حرکت آزاده را بدهد.

امکانات جرثقیل سقفی و مشخصات فنی

در هنگام خرید جرثقیل سقفی به امکانات و ویژگی‌های آن دقت کنید. سرعت جرثقیل، جهاتی که می‌تواند در آن حرکت کند، سیستم‌های الکترونیکی و… برای جرثقیل مهم هستند. اگر برای کاربردتان از جرثقیل به امکانات خاصی نیاز دارید، حتماً در هنگام خرید این موارد را در نظر بگیرید.

شرکت تأمین‌کننده جرثقیل و برند سازنده آن

حتماً جرثقیل خود را از یک شرکت معتبر و باسابقه در زمینه فروش جرثقیل سقفی خریداری کنید. زیرا این مراکز باکیفیت‌ترین و بهترین جرثقیل‌های سقفی را به مشتریان عزیز ارائه می‌دهند. همچنین برند بالابر جرثقیل در نحوه عملکرد و قدرت آن مؤثر است. بنابراین بهتر است سراغ بهترین برند‌های جهانی جرثقیل سقفی بروید.

یکی از مهم‌ترین مواردی که هنگام خرید جرثقیل سقفی باید به آن دقت کنید، موضوع گارانتی است. تمامی جرثقیل‌ها باید دارای گارانتی و خدمات پس از فروش معتبر باشند. زیرا جرثقیل همانند سایر ماشین آلات دیگر در طول کارکرد خود به سرویس کردن و گاه به تعمیر نیاز پیدا خواهد کرد. بنابراین حتماً جرثقیل را باید از یک شرکت معتبر در این زمینه خریداری کنید تا همراه با جرثقیل، گارانتی نامه معتبر به شما ارائه دهد. این گونه با خیال راحت می‌توانید از خدمات پس از فروش جرثقیل بهره ببرید.

خدمات پس از فروش شامل سرویس دوره‌ای جرثقیل و تعمیر و تعویض قطعات آن خواهند بود. جهت خرید انواع جرثقیل سقفی با گارانتی تضمین شده می‌توانید به آدرس تهران، شادآباد ۱۷، بین پلاک دوم و سوم، پلاک ۲۹۵ مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

استعلام قیمت جرثقیل و قطعات